Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Pražská konference Research Connection 2009 podpoří partnerství výzkumu a podniků
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

22/04/2009

 Jste vědec se spoustou zajímavých nápadů? Nebo podnikatel, který hledá nová řešení? Ať tak či onak, měla by vás zajímat konference EU s názvem Research Connection 2009, která se koná 7. a 8. května v Praze. Jedním z jejích hlavních cílů je podpořit konkurenceschopnost podniků tím, že bude usnadněn přenos znalostí z akademického výzkumu do firem. Na konferenci se sejdou lidé z podnikatelské sféry s vědci z celé Evropy. Navazování kontaktů podpoří odborníci Evropské komise, kteří rovněž poskytnou rady, jak pro financování projektů využít různé podpůrné programy.

  logo Research Connection 2009

  Potenciální partneři z podniků a výzkumu se dozvědí, jak žádat o podporu ze strukturálních fondů. Na inovace v širokém smyslu slova je pro období 2007–2013 již vyčleněno 86 miliard eur (25 % celkové částky). Jde o výzkum a inovace, informační a komunikační technologie, podnikavost a inovace.

  Účastníci konference dostanou konkrétní informace o tom, jak se úspěšně podílet na sedmém rámcovém programu výzkumu (z něhož má být v letech 20072013 investováno 54 miliard eur). Pro účastníky z nových členských států mohou být obzvláště zajímavá zasedání vedená zkušenými koordinátory z těchto zemí, kteří poskytnou tipy a rady na základě vlastních zkušeností.

  Velmi vítáni jsou na konferenci majitelé malých a středních podniků. Rámcový program pro konkurenceschopnost a inovace (CIP) s finančními prostředky ve výši 3,6 miliardy eur na roky 2007–2013 je podporuje v tom, aby se stali konkurenceschopnými v celosvětovém měřítku. Podnikatelé se dovědí, jak získat podporu a nalézt partnery pro rozvoj informační společnosti či zvýšit využití obnovitelné energie a využívat energii efektivněji.

  Na konferenci, kterou pořádá Generální ředitelství Evropské komise pro výzkum, má diskutovat a navazovat kontakty více než 2000 vědců, výzkumných pracovníků, expertů a zástupců úřadů, průmyslu i výzkumných organizací. Doprovodná výstava představí 40 vybraných projektů financovaných EU.

   

  Zaregistrovat se online je možné na:

   

  http://ec.europa.eu/research/conferences/2009/rtd-2009/index_en.cfm

   

  Další informace:

   

  Generální ředitelství Evropské komise pro výzkum, oddělení pro komunikaci

  Tel.: +32 2 295 99 71

  Fax: +32 2 295 82 20

  E-mail: rtd-2009@ec.europa.eu

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky