Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Eurofestival v Mariánských Lázních
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

21/04/2009

Open air festival při příležitosti českého předsednictví v Radě EU zavítá dne 24. dubna 2009 do Mariánských Lázní.

Mariánské Lázně hostí v rámci českého předsednictví v Radě EU ve dnech 22. až 24. dubna 2009 neformální zasedání ministrů pro regionální rozvoj. Doprovodný program v podobě Eurofestivalu proběhne v závěrečný den zasedání v pátek 24. dubna na Kolonádě v Mariánských Lázních. Mariánské Lázně jsou tak po Zlínu a Českých Budějovicích již třetí kulturní a informační open air akcí od počátku českého předsednictví. Ani tentokráte nebude chybět bohatý program na hlavním pódiu a v informačních stanech institucí zabývajících se problematikou EU. Hlavní hvězdou večera bude skupina MIG 21.

  logo českého předsednictví Evropské unie

  Úřad vlády ČR spolu se Zastoupením Evropské komise v ČR, jež celou akci zaštiťují, připravili celodenní program pro zájemce všech věkových kategorií. Pro nejmenší je připraven od 11 do 17 hodin dětský stan, kde naleznou koutek s malováním, hrami, kouzelnickou školkou a balónkovou show. Ve stanu Zastoupení Evropské komise proběhnou dopoledne prezentace určené studentům středních škol a vědomostní soutěže. Během dne se zde budou promítat krátká videa sestříhaná z evropských filmů, dále německý film Útočiště v Praze a francouzský film Erasmus a spol.

  Mezi 14 a 15 hodinou se můžete zúčastnit veřejné debaty s ministrem pro místní rozvoj Cyrilem Svobodou a evropskou komisařkou odpovědnou za regionální politiku Danutou Hűbner. Nejdříve se oba představí na hlavním pódiu a poté se společně odeberou k diskuzi do stanu Zastoupení Evropské komise. Hlavní scénu hudebně otevře folklórní soubor Marjánek, dechovka Chodovarka a taneční soubor Lycea Řekyň v ČR, následovat budou hudební formace z Karlovarského kraje jako Booger či Yellow a závěr večera bude patřit Anetě Langerové a kapele MIG 21. Celým odpolednem bude provázet moderátor akce David Petřík. Součástí festivalu je také prezentace ambasád některých členských zemí Evropské unie, které představí své zvyky a kulturu.

  Eurofestivaly budou dále putovat po České republice až do konce českého předsednictví (červen 2009). 29. dubna se představí publiku v Litoměřicích a 1. června v Brně.

  Programu festivalu naleznete zde pdf - 283 KB [283 KB] .

  Program stanu Zastoupení Evropské komise naleznete zde pdf - 179 KB [179 KB] .

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky