Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropou hýbou myšlenky
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

15/04/2009

 

V rámci akce „Jaro Evropy 2009“ navštíví evropští politici školy po celé Evropě.

U příležitosti akce Jaro Evropy se budou na školách v celé EU pořádat diskuze a soutěže s evropskou tematikou. Do škol se přijedou podívat i evropští komisaři a poslanci Evropského parlamentu, kteří budou zároveň zodpovídat otázky v internetových diskuzích.

 

  logo Jaro Evropy 2009

  Během jedné z hlavních akcí pořádaných u příležitosti Jara Evropy se známé osobnosti veřejného života vydají zpátky do školy, kde sami studovaly a kde se budou se současnými studenty bavit o evropských tématech. Na seznamu potenciálních hostů najdeme poslance Evropského parlamentu, členy Evropské komise, univerzitní profesory a zástupce státních i regionálních orgánů. Ale poslední slovo budou mít studenti, kteří rozhodnou o tom, s kým by se rádi setkali, a tomu pak sami zašlou pozvánku.

  Jedním ze zdrojů inspirace pro diskuze jsou články v internetovém časopise  Jaro EvropyEnglish . Několik posledních článků napsaných studenty ve věku 10 až 20 let se například zabývalo dopadem, který měl na školy v Portugalsku nový plán, jehož cílem bylo přimět všechny občany využívat více technologií. Další článek rozebíral definici pojmů tvořivost a inovace, které jsou tématem Evropského roku 2009 English .

  Akce Jaro Evropy se mohou každoročně zúčastnit všechny školy z Evropy i odjinud. Jakmile se škola zaregistruje, získá přístup na související internetové stránky, kde se seznámí s pořádanými aktivitami, soutěžemi, zdroji, nástroj a službami. Školy z celé Evropy zde spolu mohou rovněž komunikovat a vyměňovat si nápady, seznamovat se s ostatními kulturami apod.

  Jaro Evropy je pořádáno sítí 31 evropských ministerstev školství a výchovy, která nese název schoolnet, a je financováno z rozpočtu EU.
  Další informace na toto téma:

   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky