Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Další ze série Eurofestivalů se uskutečnil dne 27. března v Českých Budějovicích
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

31/03/2009

 

Doprovodná kulturní akce k neformálnímu zasedání Rady ministrů zahraničních věcí v Hluboké nad Vltavou přes chvílemi deštivé počasí přilákala na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích velký počet diváků. Největším lákadlem byla slovenská kapela NO NAME a neméně pozornosti si zasloužil vynikající výkon zpěvačky Anety Langerové. V nabitém odpoledním programu nechyběl ani program pro děti, které měly ve vyhřívaném stanu možnost shlédnout loutkové pohádky a namalovat si obrázek v tvořivých ateliérech.

  debata se zástupcem Evropské komise Williamem Martinem

  Ve stanu Zastoupení Evropské komise měli návštěvníci Eurofestivalu možnost dozvědět se více o chodu Evropských institucí, vyslechnout si přednášku Martina Rezka z Evropského spotřebitelského centra na téma Rizika nakupování na internetu nebo přednášku Jana Látala z agentury Mládež v akci na téma Mezinárodní vzdělávací projekty. Návštěvníci z řad středoškolských studentů v dopoledním programu také ocenili možnost podebatovat se zástupcem Evropské komise Williamem Martinem.

  Oproti minulému Eurofestivalu, který proběhl ve Zlíně se program rozšířil ještě o možnost navštívit expozice vybraných ambasád členských států EU. Návštěvníci například mohli shlédnout videa a ochutnat typické produkty z Dunajské delty, kterou zde prezentovala Rumunská ambasáda, nebo zjistit více o možnostech vzdělávání v Německu.

  Po 17. hodině pozdravili přímo z pódia návštěvníky Eurofestivalu také účastníci neformálního zasedání Rady ministrů, kteří za tímto účelem dorazili z Hluboké nad Vltavou. Po krátkých projevech následovala debata ve stanu Zastoupení Evropské komise s Williamem Martinem na téma Budoucnost Evropské unie. Debata byla živě, prostřednictvím velkoplošné LED obrazovky, přenášena na náměstí a získala si u místního publika zaslouženou pozornost.

  Příští Eurofestival se uskuteční při příležitosti neformálního zasedání Rady ministrů pro regionální rozvoj dne 24.4. v Mariánských lázních.

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky