Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Pro zdravou ekonomiku je důležitá i tvořivost
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

27/03/2009

V rámci Evropského roku tvořivosti a inovací varují odborníci, že i přes probíhající krizi by se neměly snižovat výdaje na výzkum a vývoj.

Letošní Evropský rok se zaměřuje na důležitost tvořivosti a inovací pro osobní, sociální a ekonomický rozvoj.

Významné osobnosti byly jmenovány vyslanci Evropského roku tvořivosti a inovací. Jejich úkolem je zvyšovat informovanost lidí o této iniciativě. Patří mezi ně choreografové, vysokoškolští profesoři, umělci, architekti, vědci a ředitelé velkých podniků.

 

  částečně složené puzzle loga Evropské unie

  Na svém prvním setkání v lednu vyslanci varovali, že by bylo velkou chybou snížit kvůli současnému hospodářskému poklesu výdaje na výzkum a vývoj. Finsko překonalo na začátku 90. let 20. století hospodářskou krizi právě zvýšením investic do výzkumu a vývoje a udržením výdajů na školství.

  Během tohoto roku se bude v Bruselu konat šest diskuzí English o hlavních tématech týkajících se tvořivosti a inovací. Během svého posledního setkání hovořili vyslanci o možnosti vytvořit prostředí, ve kterém by se mohla tvořivost a inovace rozvíjet. Příští diskuze bude věnována budoucnosti vzdělávání v Evropě.

  Evropský rok tvořivosti a inovací však nejsou jen diskuze. Příští týden bude v Bruselu otevřena putovní výstava Orbis Pictus English českého umělce Petra Nikla. Jejím účelem je zprostředkovat komunikaci mezi různými národnostmi, společenskými třídami a náboženskými vyznáními za využití nových, speciálně vytvořených hudebních nástrojů.

  Pracuje se rovněž na manifestu pro tvořivost a inovace v Evropě English, který by měl inspirovat k dalším aktivitám v této oblasti i v příštích letech.
  Další informace na toto téma:

   

  • Letošní Evropský rok tvořivosti a inovací   English
  • Významné osobnosti vyslanci Evropského roku tvořivosti a inovací   English

   

   

   

   

   

   

   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky