Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Van den Brande a Pöttering žádají místní politiky o podporu pro evropské volby
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

18/03/2009

 

Předseda Výboru regionů Luc Van den Brande a šéf Evropského parlamentu Hans-Gert Pöttering vyzvali regionální a místní volené politiky, aby se angažovali v evropských volbách. Van den Brande a Pöttering v otevřeném dopise zdůraznili význam voleb do Evropského parlamentu, které se mají konat od 4. do 7. června, a důležitou roli místních a regionálních volených zástupců při informování veřejnosti.

„Je našim společným úkolem, abychom lidem vysvětlili, jak Evropský parlament konkrétně využívá svých legislativních pravomocí, a tak přímo ovlivňuje 60 až 80 % právních předpisů členských států v zájmu všech občanů,“ praví se v otevřeném dopise.

  Logo Evropských voleb 2009

  Ten je reakcí na únorovou výzvu místopředsedkyně Evropské komise Margot Wallströmové, která varovala, že účast v červnových evropských volbách by mohla být vůbec nejnižší, nezvýší-li se povědomí o nich.

  V průzkumu veřejného mínění, který si loni na podzim dala vypracovat Evropská komise, pouze 26 % dotázaných evropských voličů vědělo, že se v roce 2009 konají evropské volby. Jiný průzkum zase ukázal, že místní a regionální úřady jsou orgány veřejné mocí, kterým Evropané věří nejvíce.

  Dopis bude zaslán členům Výboru regionů a předsedům národních sdružení regionálních a místních úřadů v každém členském státě. Cílem je dosáhnout toho, aby místní a regionální úřady lépe informovaly obyvatele o evropských volbách.

   

  Více informací:

   

  Výboru regionů

  Otevřený dopis v češtině

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky