Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Putovní výstava návrhů log českého předsednictví v Radě EU
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

18/03/2009

Během českého předsednictví v Evropské Unii probíhá putovní výstava grafických návrhů log českého předsednictví. Cílem výstavy je představit veřejnosti průřez návrhů zaslaných do veřejné soutěže vyhlášené 24. července 2007. Na výstavních panelech je možné shlédnout práce profesionálních grafiků, kteří postoupili do druhého kola soutěže až po dětské práce.

V návrzích se objevují symboly srdce, list lípy, lev, trikolóra či mapa Evropské unie, apod. Výstava může překvapit i pestrostí návrhů. Pro výstavu byly využity originály návrhů, které byly vyvedeny na různých druzích podkladů s různou barevností a velikostí. Určitá nesourodost výstavy umocní zážitek a přibližuje návštěvníkům rozmanitost návrhů, ze kterých bylo finální logo vybráno.

  návrh loga českého předsednictví - 2. místo - Kafka Design

  Výstava představuje průřez grafickými návrhy loga českého předsednictví, které se dostaly do užšího výběru soutěže o návrh loga českého předsednictví v Radě EU. Celkem bylo do soutěže doručeno 402 návrhů od profesionálních grafiků, designerů, studentů grafických oborů, tak i široké veřejnosti. Představení návrhů log českého předsednictví již proběhlo v Hlavním městě Praha a v několika regionech za spolupráce s příslušnými Eurocentry (České Budějovice, Plzeň, Ústí nad Labem, Karlovy Vary). V současné době je možné výstavu shlédnout v Liberci a to až do 27. března 2009 v prostorách Eurocentra Liberce. Grafické návrhy log českého předsednictví budou dále putovat do Hradce Králové (30. 3. - 9. 4.), Ostravy (10. - 24. 4.), Olomouce (27. 4. - 7. 5.), Zlína (11. - 22. 5.), Brna (25. 5. - 4. 6.), Jihlavy (5. - 19. 6.) a Pardubic (22. - 30. 6.).

  Na obrázku lze obdivovat návrh, který se umístil na 2. místě v soutěži. Autorem firma Kafka Design.

  Vítězné logo již všichni známe, ale pojďme se seznámit také s jeho konkurenty!

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky