Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Seminář Inovativní vizualizace a kartografický jazyk
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

27/02/2009

ESPON (European Spatial Planning Observation Network) pořádá jarní seminář na téma: Inovativní vizualizace a kartografický jazyk. Seminář se uskuteční dne 2. dubna 2009 v Lucemburku a je pořádán v rámci Evropského roku tvořivosti a inovací 2009. Seminář je určeno pro kartografy, umělce, novináře, vědce, politiky a další zájemce.

  Seminář Inovativní vizualizace a kartografický jazyk

  Program ESPON 2013 je částečně financován z Evropského fondu pro regionální rozvoj, členskými státy EU a partnerskými státy - Islandem, Lichtenštejnskem, Norskem a Švýcarskem. Jeho cílem je podporovat politiku v oblasti územní soudržnosti a harmonického rozvoje evropského území.

  Seminář se  bude zabývat těmito okruhy:

  • současný stav a osvědčené postupy v kartografii, pokud jde o prezentaci faktů, informací a strategií v mapách a jiných kartografických zobrazeních;
  • nové možnosti kartografie s využitím výpočetní techniky v souvislosti zejména s 3D zobrazením, animací a dynamickými mapami;
  • rozvoj a zdokonalování vizualizace a kartografického jazyka jako podpory prezentování hlavních zpráv souvisejících s evropskou územní dynamikou a soudržností.

  Na seminář se může zaregistrovat do 20. března 2009. Seminář se koná dne 2. dubna v Lucemburku.

  Bližší podrobnosti naleznete na stránce www.espon.eu.

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky