Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Nevídaný úspěch filmu Milionář z chatrče, podpořeného Evropskou unií
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

23/02/2009

 

Britský film Milionář z chatrče, který v neděli získal osm Oscarů na nedělním udílení cen Akademie filmových umění a věd, byl spolufinancován programem Evropské unie MEDIA.

Milionář z chatrče má v letech 2008 až 2009 získat z programu MEDIA na distribuci 830 000 eur. Celkový rozpočet snímku se odhaduje na 11 milionů eur.

 

  soška Oscara

   

  „Blahopřeji tvůrcům Milionáře z chatrče k úspěchu, který je stejně ohromující jako zápletka filmu vedoucí od chudoby k bohatství. Velikost triumfu, ať už je měřena osmi Oscary nebo jeho oblíbeností u diváků na celém světě, ukazuje, že podpora programu EU MEDIA se vyplácí,“ řekla komisařka EU pro média Viviane Redingová.

  „Program MEDIA zajišťuje, aby filmy z EU měly šanci dostat se před porotu, a to v podobě diváků po celém světě nebo soutěže o prestižní mezinárodní ceny. Úspěch Milionáře z chatrče ukazuje více než kdy dříve, že finanční prostředky programu MEDIA se používají na dobré účely, protože pomáhají filmovému odvětví Evropy šířit její kulturní rozmanitost po celé světě.“

  Milionář z chatrče získal v neděli mimo jiné dvě nejvýznamnější ocenění akademie: za nejlepší film a za nejlepší režii.

   

  Více o programu EU MEDIA a dalších kandidátech na Oscary, kteří obdrželi finanční podporu z tohoto programu, se lze dovědět na:

   http://ec.europa.eu/ceskarepublika/press/press_releases/09284_cs.htm

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky