Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

V Praze se budou udělovat ceny za eTwinning
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

12/02/2009

V Praze se od pátku 13. února koná konferece o eTwinningu. ETwinning je iniciativa Evropské unie, která slouží k navazování kontaktů mezi školami prostřednictvím internetu. Do iniciativy je zaregistrováno zhruba 50 000 uživatelů, kteří se každoročně ucházejí o nejlepší eTwinningový projekt školního roku. Dne 13. února bude v Praze uděleno ocenění deseti nejlepším projektům a mezi žhavými kandidáty na toto ocenění jsou i čeští zástupci.

  V Praze se budou udělovat ceny za eTwinning

  Učitelé jednotlivých škol uskutečňují prostřednictvím eTwinningu společné projekty s jinými školami. V prostředí online platformy učitelé ukazují novátorské metody ve výuce, vyměňují si vzájemně zkušenosti a nacházejí nové způsoby, jak výuku inovovat. ETwinning byl spuštěn v roce 2005 a od té doby se do něj zaregistrovali učitelé z 48 286 škol a celkem se realizovalo 11 994 projektů, v nichž byly zapojeny alespoň dvě školy ze dvou různých zemí.

  Letošní výroční konference o e-Twinningu, která se koná v Praze od 13. do 15. února v hotelu Clarion v pražských Vysočanech, se účastní více jak 400 delegátů z řad učitelů z celé Evropy, zástupců centrálních a národních podpůrných středisek pro eTwinning a ostatních zainteresovaných subjektů z oblasti školního vzdělávání. Tématem letošní konference je "Tvořivost a eTwinning" a mezi hlavními řečníky se objeví evropský komisař pro vzdělávání, odbornou přípravu, kulturu a mládež Ján Fígeľ, ministr školství České republiky Ondřej Liška a Dr. Edward Bono, odborník na nekonvenční způsoby myšlení.

  Hlavním bodem konference bude slavnostní předávání cen za nejlepší e-Twinningové projekty ve školním roce 2007/2008. Ceny se udělují v pěti kategoriích:

  • tři kategorie podle věku (4 - 11, 12 - 15, 16 - 19 let)
  • jedna tématická kategorie (matematika a přírodní vědy)
  • jedna zvláštní kategorie, kterou sponzoruje francouzské předsednictví a která se zaměřuje na používání francouzského jazyka

  Vítězové prvních čtyř kategorií pojedou na výlet do tábora eTwinningu v Řecku. Vítěz francouzské kategorie získá grant na studium francouzštiny ve Francii. V soutěži bylo posuzováno více než 500 projektů. Deset finalistů je ze 40 škol z 21 zemí. Mezi finalisty jsou i zástupci českých škol. Patří mezi ně projekty: "Vesmír ve škole, škola vo vesmíre" (Jiří Šumbal, ZŠ Kopřivnice) a "Mythes, légendes et contes de fées – moyens d’enrichir le langage des jeunes et la connaissance de l’autre" (Dagmar Prášilová, Gymnázium Lovosice). Slavnostní vyhlášení cen začíná v pátek 13. února v 17:00 v místě konání konference.

  Další informace:

  Portál eTwinning: www.etwinning.net

  Stránky Národní agentury pro evropské vzdělávací programy: www.naep.cz

  Informace o konferenci: http://www.etwinning.net/cz/pub/news/news/etwinning_conference.htm

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky