Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Rozhovory s občany: Zapojte se a sdílejte svou vizi o sociální a ekonomické budoucnosti EU!
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

19/02/2009

 

V období od 3. prosince 2008 do 13. března 2009 se můžete zúčastnit celoevropské diskuze na téma: „Jak může EU ovlivnit naši ekonomickou a sociální budoucnost v globalizovaném světě?“ Z této online diskuze vzejde 10 návrhů, o kterých bude 50 náhodně vybraných občanů České republiky diskutovat v průběhu Rozhovorů s občany Evropy dne 14. a 15. března 2009.

Toto vše neprobíhá pouze u nás, ale současně i v ostatních 26 členských státech EU!

  baner

  Třiďte odpad, jezděte hromadnou dopravou, vyměňte žárovky za úsporné zářivky – pomozte zastavit změnu klimatu! Ale možná už máte toho povyku dost. Možná vám všechny ty řeči o emisích CO2, povolenkách a uhlíkových stopách připadají přehnané. Možná se obáváte, že cíle, jež pro emise skleníkových plynů stanovila EU, poškodí průmysl či naruší váš životní styl.

  Nebo si možná naopak myslíte, že by se toho mělo dělat více proti tání polárních ledovců, většímu výskytu povodní a intenzivnějším vlnám horka. Možná jsou podle vás cíle EU nedostatečné. Možná byste si přáli, aby si všichni byli více vědomi dopadů svého chování na klima.

  Ať už jste v otázce vlivu člověka na změnu klimatu přesvědčený skeptik, ekologický aktivista či prostě a jednoduše angažovaný občan, nyní máte příležitost vyjádřit svůj názor a zapojit se do diskuze s ostatními návštěvníky fóra.

   

  Vstup na fórum:

   

  http://europa.eu/debateeurope/climate-change/index_cs.htm

   

  Více informací:

   

  http://www.rozhovory-s-obcany-evropy.eu/

   

  Tisková zpráva msw8 - 66 KB [66 KB]

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky