Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

První Eurofestival českého předsednictví ve Zlíně
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

21/01/2009

 

První z open-air festivalů pořádaný při příležitosti českého předsednictví v Radě EU zavítá dne 23. ledna 2009 na náměstí Míru do Zlína. Neformální zasedání ministrů pro zaměstnanost a sociální věci obohatí dne 23. ledna 2009 na náměstí Míru ve Zlíně rozmanitý kulturní program – open-air Eurofestival.

Úřad vlády ČR spolu se Zastoupením Evropské komise v ČR uspořádají doprovodný kulturní program k oficiálnímu jednání ministrů EU ve dnech 22. - 24. ledna 2009 v Luhačovicích, aby tak při příležitosti českého předsednictví v Radě EU nabídly další z řady akcí, které zpestří nejen program náročných jednání ale také nabídnou přehlídku návštěvníkům zasedání i občanům Zlínska.

 

  logo českého předsednictví 2009

  Celodenní program se bude odehrávat především na hlavním podiu a v doprovodném infostanu ve Zlíně na náměstí Míru. Eurofestival zahájí velká show v rukou profesionálních sochařů, kteří přímo před zraky návštěvníků vytvoří ledové sochy s tematikou EU. K festivalům samozřejmě patří hudba, i zde nebude chybět a na podiu se představí interpreti několika různých žánrů, počínaje známou romskou kapelou Gulo čar, přes dixielandové těleso Jazzzubs, a konče muzikou prezentující valašský folklor s názvem Docuku.

  Pro děti je přichystána velká sněhová diskotéka a mnoho vědomostních a zábavních soutěží. Program budou během dne prolínat rozhovory s hosty z řad zástupců ČR a EU účastnících se neformálního zasedání ministrů. Jedním ze zástupců bude i evropský komisař pro zaměstnanost a sociální věci Vladimír Špidla, který promluví na obou scénách, na hlavním podiu i v informačním stanu, kde se zúčastní veřejné debaty s účastníky festivalu.

  V doprovodném infostanu si můžete během dopoledne vyslechnout prezentace organizací a institucí soukromého i veřejného sektoru působících v kraji. Představen bude projekt podnikatelského inkubátoru, projekty udržitelného rozvoje či regionální projekty financované z fondů EU.

  Odpoledne můžete shlédnout promítání snímků, jejichž výroba byla podpořena evropským programem MEDIA. Uveden bude film pro děti Fimfárum 2 a dokument Heleny Třeštíkové René, který mimo jiné získal cenu za nejlepší evropský dokument. Mezi jednotlivými promítáními se můžete prostřednictvím krátkých přednášek seznámit s fungováním institucí EU na území České republiky.

  Eurofestivaly budou putovat po České republice až do června 2009 jako doprovodné akce k neformálním zasedání ministrů. Další města navštíví v těchto termínech: 28. března 2009 - České Budějovice, 24. dubna 2009 - Karlovy Vary, 30. dubna 2009 - Litoměřice, 1. června 2009 - Brno.

   

  Hlavní program Eurofestivalu

  Proogram infostanu Zastoupení Evropské komise

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky