Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Jak se prosadit i v zahraničí – nové hvězdy soutěže Border Breakers
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

15/01/2009

Evropští hudebníci byli oceněni za nejlépe prodávaná debutní alba.

Během letošního předávání cen European Border Breakers se ve světle reflektorů zatřpytí deset nových hvězd hudební scény. Tyto ceny obdrží evropští hudebníci, jejichž debutní alba se nejlépe prodávala v rámci EU, avšak mimo jejich domovskou zemi.

Letošními vítězi jsou Adele (Spojené království), Alphabeat (Dánsko), AaRON (Francie), Cinema Bizarre (Německo), The Dø (Francie), Kraak & Smaak (Nizozemsko), Ida Corr (Dánsko), Lykke Li (Švédsko), The Script (Irsko) a The Ting Tings (Spojené království).

  Logo soutěže European Border Breakers Awards 2009

  Ceny budou předány během televizní show v nizozemském městě Groningen v rámci zahájení hudebního festivalu EuroSonic Noorderslag. Pořadem, během kterého vystoupí letošní i dřívější vítězové, bude provázet britská televizní hvězda Jools Holland.

  Soutěž, která letos pokračuje již šestým kolem, poukazuje na mezinárodní úspěch vítězů a podporuje evropský hudební průmysl, jenž zaměstnává okolo 600 000 lidí.

  Mezi dřívější vítěze patří například Carla Bruni, Tokio Hotel, Damien Rice, The Fratellis a Gabriel Rios , zpěvák z Puerto Rica, který žije v Belgii. Ten rovněž vystoupí během letošního slavnostního předávání cen, jež bude vysíláno v rámci sítě evropských televizních a rozhlasových stanic EBU v sobotu 17. ledna 2009 od 20.15 SEČ.

  Jedním z předchozích vítězů byla finská rocková skupina Sunrise Avenue, která vyhrála se svým albem „On The Way to Wonderland“ (Na cestě do říše divů). Mikko Saukkonen, propagační manažer skupiny v rámci hudebního vydavatelství „Bonnier Amigo“, uvedl, že díky ceny si kapely všimla veřejnost a ta již nahrává své druhé album. „Jsme si jisti, že pomůže kapele i v budoucnu.“

  Show lze sledovat jako video nebo zvukový záznam prostřednictvím Evropské vysílací unie.
  Další informace na toto téma:


  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky