Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Projekt Evropské komise nabízí plně hrazené manažerské školení v Číně
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

23/12/2008

 

Manažeři ze společností se sídlem v Evropské unii a nevládních organizací (NGO) mají možnost požádat o zařazení do programu plně hrazeného manažerského školení probíhající v roce 2009 a stát se tak odborníky na Čínu. Žádost o účast v programu výměny a školení pro manažery (METP) mezi Evropskou unií a Čínou lze podat do 4. ledna 2009.

Cílem společného programu sponzorovaného Evropskou unií a Čínou je podpora podnikání malých a středně velkých podniků Evropské unie v Číně prostřednictvím schématu špičkových školení. Program výměny a školení pro manažery (METP) mezi Evropskou unií a Čínou umožňuje společnostem i nevládním organizacím vybudovat nebo dále posílit obchodní aktivity v Číně.

Program nabízí malým a středně velkým podnikům desetiměsíční školení pro zaměstnance, kteří se tak stanou kompetentními odborníky na čínský trh a čínskou obchodní kulturu.

  EU China

   

  Dlouhodobým cílem programu METP je posilování a stálé zlepšování vztahů mezi Evropskou unií a Čínou prostřednictvím výměny a ekonomické spolupráce. Stefan Hell, vedoucí týmu v Pekingu: „Hlavním předpokladem úspěšného podnikání v Číně je důkladná znalost ekonomiky, kultury a obchodní etiky. A přesně to program METP účastníkům nabízí. Program zároveň slouží jako platforma, na které se Evropané a Číňané setkávají a vytvářejí dlouhodobé vztahy – základ úspěšného podnikání v Číně.“

  Kromě organizace celého pobytu hradí Evropská unie také školné. Program METP poskytne účastníkům měsíční příspěvek na životní náklady (přibližně 1000 EUR). Všichni absolventi obdrží oficiální diplom podepsaný velvyslancem Evropské unie v Číně.

  Program METP představuje čtyřletou iniciativu Evropské komise a čínské vlády a je rozdělený na čtyři cykly, přičemž každý trvá deset měsíců. Termín pro podání přihlášek do programu METP 4 je 4. ledna 2009. Vlastní program bude zahájen v květnu 2009. Žadatelé by neměli mít žádnou nebo jen velmi omezenou znalost čínštiny. Prioritou programu METP sice je poskytování podpory odborníkům z malých a středních podniků, do programu však mohou být v případě volných míst zařazeni i kandidáti z větších společností. 

    

  Termín pro podání přihlášek:

  4. ledna 2009

  Kontakt:

  Pokud chcete získat další informace o žádostech, stáhnout si podklady a získat všeobecné informace, navštivte internetové stránky METP na adrese:   http://www.metp.net.cn

  Nebo kontaktujte přímou linku METP na čísle: +49 69 15402 367

  Další informace:

  Společný výměnný a školící program pro manažery EU-Čína (METP) je čtyřletý mezivládní projekt spolupráce mezi Evropskou komisí a vládou Čínské lidové republiky. V rámci dynamického kontextu neustále se vyvíjejících vztahů mezi EU a Čínou, je tento neziskový program navržen pro zlepšení obchodních zkušeností v oblasti vývoje lidských zdrojů v Evropě i Číně. Program METP chce proškolit a finančně podpořit stáž pro 200 čínských manažerů v EU a 200 evropských manažerů v Číně. Program zavádí Čínský výbor pro propagaci mezinárodního obchodu od roku 2006 do roku 2010. Celková částka, kterou na něj Evropská komise a vláda Číny věnovala, je 23 milionů eur.    

  Zdroj:

  Publicis Consultants | Deutschland

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky