Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Webová stránka českého předsednictví EU spuštěna
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

03/12/2008

 

Měsíc před začátkem českého předsednictví zahájil činnost oficiální internetový portál českého předsednictví v Radě EU www.eu2009.cz . Do začátku předsednictví 1. ledna 2009 funguje web v obsahově a funkčně omezené verzi. Nabízí základní informace o předsednictví v češtině, angličtině a francouzštině a možnost včasné registrace na akce pro novináře.

Design portálu vychází z jednotného vizuálního stylu českého předsednictví, který byl navržen mladým grafikem Tomášem Pakostou.

„V dnešní době mají informace tendenci se šířit rychlostí světla. Web umožňuje maximální rychlost předání informací, a proto se stal hlavním komunikačním nástrojem každého předsednictví, tedy i našeho. Myslím, že se nám povedlo připravit uživatelsky příjemný web, kde se výborně uplatnilo logo českého předsednictví," řekl místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra. "Ke spuštění webu došlo na den přesně dle plánu i díky skvělé práci našich lidí," dodal.

  Logo českého předsednictví v Radě EU

  „Od 1.ledna 2009 web nabídne aktuální zprávy z odborných a politických jednání, která Česká republika povede, a dále rubriky zaměřené na historii a současnost EU či ČR, psané čtivou a poutavou formou, které navíc budou doplněny o fotografie vytvořené speciálně pro tento portál a o audio- a videoukázky. Své znalosti o EU si pak každý bude moci otestovat v některé z připravených interaktivních her a v kvízech s názvem „Evropou bez bariér“,“ doplňuje Veronika Cvejnová, šéfredaktorka předsednického portálu, která ho se svým týmem připravovala více než rok.

  Webová stránka www.eu2009.cz byla navržena s ohledem na co možná nejvyšší uživatelský komfort, přehlednost a přístupnost. Splňuje všechna doporučení W3C pro standard XHTML 1.0 strict. Stránka splňuje pravidla přístupnosti pro hendikepované spoluobčany, která redakční tým konzultoval s nezávislou společností H1. Obsah jednotlivých sekcí byl vytvářen ve spolupráci s předními českými odborníky z různých oblastí. Portál bude denně aktualizován až do konce předsednictví 30. června 2009. Kompletně on-line ale bude minimálně do konce roku 2011.  


  Informace k akreditacím:

  http://www.eu2009.cz/cz/novinari-se-mohou-na-akce-ceskeho-predsednictvi-akrededitovat-zde-2727/ 

  Dotazy veřejnosti:

  public@eu2009.cz


  Dotazy médií:

  media@eu2009.cz


  Dotazy týkající se webu:

  web@eu2009.cz

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky