Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropský rok mezikulturního dialogu završí soutěž pro mládež
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

01/12/2008

Výtvarná soutěž pro děti a mládež o nejlepší návrhy na placky (badge) s tématikou mezikulturního dialogu, spolužití lidí různé barvy pleti, jazyka nebo náboženského vyznání zakončí Evropský rok mezikulturního dialogu 2008. Soutěže se mohou zúčastnit děti do 15 let nejen s výtvarnými návrhy, ale také autoři výtvarně zpracovaných trefných sloganů, případně kombinace obojího. Pět nejlepších návrhů na placky poputuje do výroby a výherci je získají pro sebe i své kamarády a spolužáky. Placky budou také přílohou pro předplatitele časopisu ABC a vítězné návrhy budou zveřejněný v závěrečné publikaci ERMD v ČR.

Uzávěrka soutěže je 20. prosince 2008. Soutěž v rámci Evropského roku mezikulturního dialogu vyhlašuje Institut umění – Divadelní ústav. Ten je i koordinátorem Evropského roku mezikulturního dialogu 2008 v České republice.

  plakát výtvarné soutěže pro děti a mládež

  Účast v soutěži je jednoduchá. Stačí vložit soutěžní návrh v elektronické podobě na oficiální stránky Evropského roku mezikulturního dialogu v České republice www.mezikulturnidialog.cz. Pro tento účel stačí vyplnit jednoduchý registrační formulář, do kterého lze vložit i samotný návrh. Každý soutěžící se může přihlásit jen s jedním návrhem. Placky budou vyrobeny o průměru 2,5 cm - návrh musí byt proto čitelný a srozumitelný i v této velikosti, minimální rozměr zaslaného obrázku je 15 cm v průměru. Na stránky je potřeba také vložit krátký komentář vysvětlující daný návrh. Vyhlašovatel upozorňuje, že návrhy, které nebudou souviset s tématem mezikulturního dialogu či budou odporovat dobrým mravům, porota ze soutěže vyloučí.

  Cílem projektu Evropský rok mezikulturního dialogu 2008 je poukázat na stále bohatší kulturní rozmanitost společnosti nejen v České republice, ale i v ostatních zemích Evropské unie. Všichni lidé žijící v Evropě se mohou seznámit a prozkoumat pestré kulturní dědictví svých sousedů a poučit se z jejich různých kulturních tradic. K ERMD 2008 se připojilo všech 27 členských států. V rámci aktivit konaných na národní úrovni se lidé v EU budou moci seznámit s pestrým kulturním dědictvím a tradicemi svých sousedů a spoluobčanů.

  Národní kampaň Evropského roku mezikulturního dialogu v ČR se soustředí na vytvoření sítě nevládních neziskových organizací, které jsou aktivní v oblasti mezikulturního dialogu, a propagaci jejich aktivit mezi širokou veřejností napříč celou Českou republikou. Národní projekt Evropského roku mezikulturního dialogu v ČR má za cíl především šíření témat otevřeného mezikulturního dialogu napříč celou Českou republikou. Mimo jiné k tomu užívá příklady dobré praxe - projekty, které se již v minulosti úspěšně realizovaly. Přímou podporou následných projektů vycházejících z těchto příkladů dobré praxe se snažíme pokrýt rozmanité oblasti umění a vzdělávání podporou koncertů dílen, seminářů, diskusí, výzkumů a vzniku nových divadelních představení.

  Kontakt na národního koordinátora ERMD 2008:

  Institut umění - Divadelní ústav, Celetná 17, 110 00 Praha 1, Radka Proškova, e-mail: radka.proskova@institutumeni.cz, tel.: 224 809 134

   

  Kontakt pro média:

  Smart Communication s.r.o., Na Zájezdu 6/1940, 101 00 Praha 10, Silvie Marková, e-mail: markova@s‑m‑art.com, tel.: 272 657 121 

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky