Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Vánoční soutěž "Bleskové Vánoce"
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

22/11/2008

Manželé Kučerovi se rozhodli, že nebudou letos slavit Vánoce, protože zůstali doma sami dva a vánoční shon už jim nic neříká. Jejich jediná dcera Kamila žije již dva roky ve Švédsku a na vánoční svátky bohužel nemůže přijet. Vše ale rázem změní jeden telefonát.

  Vánoční soutěž "Bleskové Vánoce"

  Na Štědrý den v osm ráno se ozve ze sluchátka: "Ahoj mami, dnes večer přiletím domů. Přijede se mnou i můj nový přítel. Je to Švéd a hrozně rád by zažil pravou českou vánoční atmosféru." Maminka Marie Kučerová je na omdlení. Mají pouhých deset hodin na to, aby sehnali všechno, co je na Vánoce potřeba. Pan Kučera panikaří: "Hlavně nesmíme na nic zapomenout!"

  Co myslíte, děti? Přece je v tom nenecháme! Musíme jim pomoci. Nakreslete obrázek, na kterém bude všechno, bez čeho si nedokážeme Vánoce představit. Obrázek nám pošlete do Evropského domu do 4. prosince 2008. Nejkrásnější obrázky vybereme a vítěze pozveme do Evropského domu na slavnostní vyhlášení a předání cen.

   

  Soutěžit mohou žáci základních škol v těchto kategoriích:

  A1.       jednotlivci 1.–5. třída

  B1.       jednotlivci 6.–9. třída (a odpovídající třídy víceletých gymnázií)

  Obrázky vytvořené jakoukoli výtvarnou technikou prosím zasílejte nebo přineste osobně na adresu:

  Eurocentrum Praha - Evropský dům

  Jungmannova 24

  110 00 Praha 1

   

  Na zadní stranu obrázku napište jméno, třídu, adresu školy a kontakt na svého učitele (případně rodiče, který obrázek zaslal), tj. e-mail a tel. číslo – pokud možno mobilní telefon. Bez těchto údajů nebude příspěvek do soutěže zařazen!!!

   

  Na obálku uveďte heslo: "Bleskové Vánoce".

  Termín uzavření soutěže je 4. prosince 2008. Obrázky zaslané po tomto datu již bohužel nebudou do soutěže zařazeny. Vyhlášení výsledků proběhne v pondělí 15. prosince 2008.

  Soutěž společně organizují: Zastoupení Evropské komise v České republice, Eurocentrum Praha a Informační kancelář Evropského parlamentu. Kontaktní osoba: Martina Pelešková, DGT-PRAGUE@ec.europa.eu, tel.: 255 708 243.

   

  Pozn. Vyhrazujeme si právo s došlými obrázky následně disponovat např. za účelem jejich vystavení v prostorách Evropského domu.

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky