Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Závěrečná konference Evropského roku mezikulturního dialogu 2008: Nové perspektivy mezikulturního dialogu v Evropě
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

19/11/2008

 

Více než 600 účastníků z celé Evropy i celého světa se sjelo do Paříže, aby bilancovali výsledky Evropského roku mezikulturního dialogu 2008 na závěrečné konferenci s názvem „Nové perspektivy mezikulturního dialogu v Evropě".

Díky stovkám různých aktivit a projektů, které tento rok přinesl, se v celé Evropě zvýšil zájem o mezikulturní dialog a zdůraznila se jeho důležitost a přínosy. Na základě této zkušenosti bude konference jednat o budoucnosti Evropy z pohledu kulturní rozmanitosti.

  Logo Evropského roku mezikulturního dialogu 2008

  Evropskému roku mezikulturního dialogu se podařilo zmobilizovat zainteresované subjekty, politiky i občanskou společnost v celé Evropě. Do této chvíle bylo v členských státech uskutečněno 524 akcí, provedeno 406 projektů a jmenováno 91 ambasadorů mezikulturního dialogu.

  Francouzské předsednictví a Evropská komise uspořádali ve dnech 17. až 19. listopadu závěrečnou konferenci v Centre Pompidou v Paříži. Jako hlavní řečníci vystoupili Christine Albanel, francouzská ministryně kultury a komunikace, Ján Figeľ, evropský komisař pro vzdělávání, odbornou přípravu, kulturu a mládež, Jean Pierre Jouyet, státní tajemník pro evropské záležitosti Francouzské republiky, a členové Evropského parlamentu. Hovořilo se o takových tématech jakými jsou: mezikulturní vzdělávání, úloha a odpovědnost médií v mezikulturním dialogu, sociální soudržnost a integrace, postavení Evropy ve světě a mezikulturní dialog v umění.

  Konference „Nové perspektivy mezikulturního dialogu v Evropě“ je příležitostí k diskuzi a provedení zkušeností z roku 2008 do praxe. Je nutné pokračovat v dlouhodobém podporování mezikulturního dialogu v politikách Evropské unie, vládami členských států a místními a regionálními komunitami. Příspěvky do konference vybrala porota odborníků na základě výzvy k předkládání návrhů ze začátku tohoto roku.

  Debata byla koncipována jako setkání teorie a praxe. Byla doprovázena nejrůznějšími podobami mluveného, vizuálního a uměleckého vyjádření a výstavou výsledků sedmi stěžejních projektů Evropského roku.

   

  Program závěrečné konference naleznete na této stránce:

  http://www.ue2008.fr/webdav/site/PFUE/shared/import/1117_colloque_nouvelles_perspectives_dialogue_interculturel/Programme_EN.pdf

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky