Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Světový summit o boji proti finanční krizi
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

23/10/2008

 

Vedoucí představitelé EU a USA se dohodli na konání řady summitů o světovém finančnictví.

Během víkendu diskutovali předseda Komise José Manuel Barroso a francouzský prezident a současný předseda Evropské rady Nicolas Sarkozy s americkým prezidentem Georgem W. Bushem v Camp Davidu o zmatku na světových trzích.
 

  Francouzský prezident Nicolas Sarkozy, americký prezident George W. Bush a předseda Evropské komise José M. Barroso

   

  Dohodli se na přípravě řady mezinárodních setkání, na kterých by se posoudily snahy o řešení krize a dohodlo se, jak předejít jejímu opakování. Ve svém společném prohlášení English uvádějí, že „budou s vedoucími představiteli států jednat o myšlence prvního společného summitu, který by se měl konat v USA krátce po amerických volbách [4. listopadu 2008]“.

  Vedoucí představitelé EU volají po větší koordinaci úsilí při obnově důvěry v trhy a také po větším dohledu a přísnější regulaci světových finančních trhů. Minulý týden přijaly Spojené státy plán finanční pomoci, který byl vytvořen na základě evropského přístupu.

  Záchranný plán EU dovoluje členským státům ručit za půjčky mezi bankami, zajišťovat krátkodobou likviditu a částečně znárodnit některé banky. K tomu účelu se členské státy zavázaly použít více než 2 miliardy eur.
  Další informace na toto téma:


   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky