Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Vítězové Juniorského maratonu na přijetí u pardubického primátora
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

14/10/2008

 

Studenti Sportovního gymnázia Pardubice letos obhájili vítězství v Juniorském maratonu v Praze.

Dne 29. září se v doprovodu trenérky Heleny Kramářové setkali s primátorem města Jaroslavem Demlem a jeho náměstkyní Štěpánkou Fraňkovou. Setkání v historickém sále pardubické radnice proběhlo v přátelském duchu. Primátor pogratuloval vítězům k jejich sportovnímu úspěchu a zároveň se zajímal o zážitky a zkušenosti z pobytu studentů v Bruselu.

Ti získali zájezd do belgické metropole jako výhru za vítězství v Juniorském maratonu, který se koná za podpory Zastoupení Evropské komise v České republice.

  Primátor města Pardubice Jaroslav Deml a náměstkyně Štěpánka Fraňková

   

  Při své návštěvě studenti zavítali do několika institucí EU včetně Evropské komise, kde se setkali s českým eurokomisařem Vladimírem Špidlou. Paní Fraňková, která v Pardubicích zodpovídá za sportovní oblast, dále mluvila se studenty o jejich budoucích sportovních i studijních plánech.

  Diskutovalo se rovněž o současné sportovní situaci v našem městě. Paní Fraňková ujistila všechny účastníky setkání, že se pracuje na modernizaci místních sportovišť. Zdůraznila, že město podporuje sportovní aktivity a že si jeho představitelé uvědomují důležitost sportu pro zdraví obyvatel a prestiž města, které je známé např. plochodrážním závodem Zlatá přilba nebo dostihy Velká pardubická.

  Trenérka Sportovního gymnázia, paní Kramářová, na slavnostním setkání na radnici prohlásila, že si váží podpory města a že bude nadále své studenty motivovat k účasti na podobných sportovních akcích, tak abychom se i v budoucnu mohli těšit na další úspěchy našich sportovců.

   

   

  Petra Srdínková

  EUROPE DIRECT Pardubice

   

          

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky