Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Projekt SYTYKIA
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

01/09/2008

 

Cílem iniciativy SYTYKIA (...so you think you know it all?") je organizovat po celé Evropě místní setkání s mladými lidmi na téma evropského povědomí a představit evropské příležitosti pro mladé lidi.

Projekt je součástí komunikační strategie Eurodesku s mladými lidmi v roce 2008. Zjišťuje, proč je pro mladé lidi EU důležitá, jaké jsou pro ně v Evropě příležitosti a jak může být jejich hlas slyšet na celoevropské úrovni. Celou akci realizují regionální partneři Eurodesku pod vedením celoevropské sítě Eurodesk a za podpory Evropské komise (Generální ředitelství pro vzdělávání a kulturu).

  Logo projektu SYTYKIA

   

  Tato iniciativa začala už v červnu 2007 a od té doby již proběhlo přes 200 setkaní v 18 evropských zemí a setkáních se zúčastnilo přes 4000 mladých lidí. Projekt podpořila také poslankyně Evropského parlamentu Jana Hybášková, díky níž mohli 2 účastníci projektu navštívit na pár dní Brusel. 

  V roce 2008 se do projektu zapojují téměř všichni regionální partneři Eurodesku v České republice a projekt se zaměřuje hlavně na studenty středních škol. Během dvou vyučovacích hodin jsou studentům interaktivní formou představeny možnosti, které mohou využít a do kterých se mohou zapojit díky členství České republiky v EU.

  V průběhu května a června 2008 proběhlo v České republice 17 setkání – z toho 4 v Jihočeském kraji ve spolupráci Eurodesk a Europe Direct Tábor se studenty středních škol.  Jednalo se převážně o studenty 3. ročníků.

   

  Od září 2008 proběhne další kolo přednášek na středních školách!

   

  Kontakt:  V případě zájmu o zapojení Vaší školy do projektu kontaktujte Europe Direct Tábor nebo Eurodesk Tábor – Bc.Michal Mražík: mioc@centrum.cz

  Více informací o projektu:  www.eurodesk.cz

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky