Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Výměnný program pro manažery EU – Čína
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

23/08/2008

 

Manažeři z 27 členských zemí Evropské unie mají jedinečnou příležitost naučit se obchodní čínštinu a získat v Číně cenné pracovní zkušenosti.

Evropská unie a Čínská lidová republika spolupracují na zvýšení kvalifikace svých obchodních manažerů prostřednictvím programu METP. Mezivládní projekt s názvem "EU-China Managers Exchange and Training Programme" (METP) v délce deseti měsíců nabízí účastníkům jedinečnou příležitost k získání konkrétních zkušeností z podnikatelské sféry dané země.

  Podání rukou na pozadí vlajky EU a vlajky čínské

  METP je čtyřletý mezivládní projekt spravovaný Evropskou unií a ČLR v oblasti mezinárodního obchodu. Klade si za cíl zvýšit odbornost v oblasti obchodu a podnikání rozvíjením lidských zdrojů v zemích EU a ČLR. 

  Spolupráce spočívá v organizaci školení a finanční podpoře pro zhruba 200 čínských a stejný počet evropských manažerů. Program je určen zejména středním podnikům. Celková částka vyhrazena na projekt Evropskou komisí a vládou Čínské lidové republiky pro období 2006 až 2010 činí 23 milionů eur.

  Výměnný program v délce deseti měsíců zahrnuje sedm měsíců intenzivní výuky obchodní čínštiny, školení o mezikulturních rozdílech a individuální semináře. Organizovány jsou návštěvy čínských firem, měst a institucí. Mimoto získají účastníci programu i praktickou zkušenost formou tříměsíční stáže přímo v jedné z čínských společností či v některé evropské firmě sídlící v Číně.

  Každý účastník získá oficiální certifikát o absolvování programu podepsaný velvyslancem EU v Číně. Účastníkům jsou hrazeny náklady na živobytí a školné.

  Prestižní program zajišťuje Univerzita mezinárodního obchodu a ekonomie v Pekingu, která si klade za cíl umožnit účastníkům získat jazykové dovednosti v čínštině, znalosti o čínské podnikové kultuře a praxi, a úspěšně zhodnotit tyto znalosti v budoucí kariéře, rozvoje své orientace na čínské prostředí nebo k posílení úspěchu vlastní firmy již podnikající v čínském obchodním prostředí.

   

  Podmínky pro účast:

  O účast v projektu mohou žádat manažeři malých a středních podniků, neziskových organizací a také jednotliví podnikatelé se zaměřením na čínský trh. Podmínkou je věk 26 až 40 let a pět let praxe. Kandidáti musí rovněž prokázat odbornou kvalifikaci a přesvědčivý obchodní plán pro pobyt v Číně.

   

  Více informací:

   www.metp.net.cn

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky