Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Vernisáž EUROZMANITOST 2008
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

08/08/2008

Výstava soutěže EUROZMANITOST 2008, která probíhá v Chodovské tvrzi do 31. srpna 2008, byla slavnostně zahájena ve středu 6. srpna. Hlavními vystavovateli jsou Informační kancelář Evropského parlamentu v České republice a Zastoupení Evropské komise v ČR.

  Bílé panely s vystavovanými díly

  Dne 6. srpna 2008 byla v pražské Chodovské tvrzi slavnostně zahájena výstava soutěžních příspěvků zaslaných do soutěže EUROZMANITOST 2008. Vystavovateli jsou Informační kancelář Evropského parlamentu v České republice a Zastoupení Evropské komise v ČR. Za Informační kancelář Evropského parlamentu promluvil Jindřich Pietras a za Zastoupení Evropské komise výstavu zahájil tiskový mluvčí Martin Stašek.

  Celkem se soutěžilo ve čtyřech kategoriích: podle věku soutěžících v kategoriích 12-14 let a 15-18 let a podle druhu soutěžních příspěvků v kategoriích plakát a fotografie. Záměrem soutěže bylo podnítit debatu o kulturní rozmanitosti v Evropské unii mezi mladými lidmi. Rok 2008 byl vyhlášen "Evropským rokem mezikulturního dialogu" s cílem zvýšit poznání odlišných evropských kultur a podpořit tak vzájemnou toleranci. Soutěž dala vzniknout bez mála čtyřem desítkám zajímavých prací, které poskytují širokou škálu pohledů na evropskou kulturní různorodost.

  Výstavu soutěžních příspěvků zaslaných do soutěže EUROZMANITOST 2008 si můžete prohlédnout v Chodovské tvrzi do 31. srpna 2008.

  Více informací o celé soutěži naleznete na www.eurozmanitost.cz

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky