Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Snadnější cestování na dovolenou v EU
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

04/08/2008

 

Pokud vyrazíte na letní dovolenou v Evropě, sami se přesvědčíte o tom, že je cestování snadnější než kdy dříve.

Díky odstranění hraničních kontrol ve většině z 27 zemí EU, zavedení společné měny v mnoha z nich a platnosti řidičského průkazu v celé EU se cestování v Evropě v uplynulých letech výrazně zjednodušilo.

Ať už směřujete na evropské pláže, do hor nebo historických měst, zaplatíte za letenku pravděpodobně méně než dříve, a to díky předpisům z devadesátých let, které ukončily monopolní postavení leteckých dopravců a posílily hospodářskou soutěž. Cestujícím v letecké dopravě navíc evropské předpisy zaručují práva v případě zpoždění či zrušení letu nebo poškození zavazadel English .

 

  Mořskou hvězdu a nafukovací kolo na písčité pláži omývá moře

  Na dovolenou v Evropě s sebou již nemusíte brát svazek cestovních šeků nebo bankovek. Pro občany zemí, kde se platí eurem, nejsou poplatky za výběr hotovosti nebo platbu kartou DeutschEnglishfrançais v jiné zemi eurozóny vyšší než doma.

  V důsledku loňského snížení roamingových poplatků se snížily i náklady za volání ze zahraničí. Očekává se rovněž snížení nákladů na zasílání textových zpráv.

  Ti, kdo chtějí trávit dovolenou na odlehlém místě, mají navíc jistotu, že se v případě potřeby kdekoli v EU prostřednictvím čísla 112 English kdykoli dovolají na integrovaný záchranný systém. V případě úrazu nebo náhlých zdravotních problémů mají všichni občané EU ve všech 27 zemích EU právo na ošetření.

  A díky novému zvířecímu pasu si můžete Rexe nebo Micinku vzít s sebou i k moři!
  Další informace na toto téma


  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky