Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Výlet výherců Juniorského maratonu do Bruselu
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

04/07/2008

Výherci Juniorského maratonu 2008 jeli na několikadenní výlet do evropských institucí v Bruselu. Juniorský maraton se pořádá pod záštitou Zastoupení Evropské komise v České republice v rámci podpory zdravého životního stylu, sportu a mládeže.

    Studenti v Evropském parlamentu

    Deset studentů Sportovního gymnázia Pardubice spolu se svou trenérkou paní Helenou Kramářovou navštívilo ve dnech 23. – 26. června 2008 Brusel. Tým tohoto gymnázia vyhrál již podruhé za sebou Juniorský maraton, který se koná s podporou Zastoupení Evropské komise v České republice. Juniorský maraton je štafetový běžecký závod desetičlenných družstev, složených ze studentů středních škol, kteří zdolávají celou trať klasického maratonu. Maratonská trať je pro svou délku jednou z nejnáročnějších běžeckých disciplín. Z tohoto důvodu je v případě Juniorského maratonu přizpůsobena mladým závodníkům. Celý úsek 42,195 km je tak rozdělen na deset částí a zdolává se formou štafety. Evropská komise zaštiťuje Juniorský maraton v rámci podpory zdravého životního stylu, sportu a mládeže. Cílem je pomocí pozitivních příkladů podpořit boj proti problémům mladé generace, jako jsou alkohol, drogy, cigarety i nedostatek pohybu. Hlavní odměnou pro výherce byl výlet do evropských institucí v Bruselu. Výlet výherců Juniorského maratonu byl organizován ve spolupráci s CEBRE - Česká podnikatelská reprezentace při EU, která zajišťovala organizaci programu v Bruselu.

    Během celého pobytu v Bruselu měli studenti dostatek času prohlédnout si kromě sídel institucí Evropské unie i zajímavosti a hlavní památky Bruselu. Studenti na začátku svého výletu navštívili Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii, kde jim byla představena práce stálé diplomatické mise. Byla jim zprostředkována návštěva Kulturního a vzdělávacího výboru Evropského parlamentu a setkání s europoslancem Tomášem Zatloukalem. Výherci Juniorského maratonu se mimo jiné setkali s eurokomisařem Vladimírem Špidlou. Závěrečný den si mohli účastníci výletu prohlédnout hlavní sekretariát Evropské rady a sídlo Evropského parlamentu.

    Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky