Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Letní výtvarná soutěž Malovaná Evropa
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

04/07/2008

 

Během prázdnin probíhá letní výtvarná soutěž Malovaná Evropa.

Akci pořádá Eurocentrum Pardubice a soutěž je určena převážně pro žáky prvního stupně základních škol. Hlavním úkolem soutěžících dětí je libovolným způsobem výtvarně znázornit svou nejoblíbenější zemi v Evropské unii. Představivosti se rozhodně meze nekladou!

  Vodové barvy a štětce

   

  Děti si mohou vybrat oblíbené osobnosti dané země, ať už ze současnosti či historie, herce, zpěváky, sportovce, památky nebo také různé zvláštnosti dané země, např. kulturní, tradici, jídlo, atd. Záleží pouze na dětech, co je zaujme. Cílem zůstává vystihnout důvod, proč si danou zemi či lokalitu vybraly.

  Děti se mohou inspirovat vlastními zážitky z prázdninových cest, svými budoucími plány, ale inspiraci lze najít také v samotné škole, v hodinách zeměpisu nebo občanské výchovy. Od loňského roku, kdy proběhlo poslední rozšíření, tvoří Evropskou unii 27 členských zemí a tak je rozhodně z čeho vybírat. Každé výtvarné dílo by mělo mít svůj vlastní název. Technika zpracování je zcela libovolná. Soutěž pořádá Eurocentrum Pardubice a na vítěze čekají zajímavé ceny.

  Uzávěrka soutěže je stanovena do 15. září 2008. Pokud vás letní výtvarná soutěž Malovaná Evropa zaujala, tak neváhejte a přihlaste se.

  Více informací najdete na www.euroskop.cz

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky