Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Antidiskriminační kamion odstartoval v Praze
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

24/06/2008

 

Antidiskriminační kamion Evropské unie odstartoval v sobotu v Praze své turné po deseti nových státech EU. Vůz, který na své palubě veze tým vysvětlující lidem během svých zastávek, jak se bránit různým formám diskriminace, vyjíždí již popáté.

V české metropoli odstartoval jeho turné evropský komisař Vladimír Špidla.

  Antidiskriminační kamion odstartoval v Praze

   

  Evropská kampaň má bojovat proti všem druhům diskriminace – kvůli věku, pohlaví, náboženství, sexuální orientaci, zdravotnímu postižení či etnickému původu. Kamion se objeví ve dvaceti městech deseti evropských států.

  "Podle průzkumů téměř polovina občanů EU neví, jaká má práva, když je diskriminována," uvedla ministryně vlády Džamila Stehlíková, do jejíž kompetence boj s dikriminací spadá. Tým v kamionu má proto také informovat Evropany o tom, že se proti diskriminaci mohou bránit.

  Ve výzkumu Eurobarometru uvedlo 19 procent dotázaných Čechů, že v posledním roce pocítili nějakou formu diskriminace. Většinou to bylo kvůli věku, etniku či zdravotnímu postižení. U kamionu tak bylo možné vyzkoušet si, jak obtížný je pohyb městem pro lidi odkázané na invalidní vozík.

  Kampaň má občany hlavně informovat a zdůraznit, že mají právo na život bez diskriminace. "Pořád se ukazuje, že lidé nejsou dostatečně informováni," řekl Špidla.

  Kampaň proti diskriminaci se koná popáté a má název Pro rozmanitost. Proti diskriminaci. Při své okružní jízdě Evropou informační kamion postupně navštíví Bulharsko, Estonsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litvu, Polsko, Rumunsko, Slovensko a nakonec Slovinsko. Zastaví se především na hudebních a filmových festivalech, sportovních akcích či na veletrzích pracovních příležitostí.

   

  Videoklip rm - 8 MB [8 MB]

  Další informace zde

   

   

   

   

   

   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky