Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Mezinárodní kampaň Stop dětské práci – je lepší chodit do školy
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

23/06/2008

Podle údajů Mezinárodní organizace práce na světě pracuje přes 200 milionů dětí. Místo toho, aby chodily do školy, tráví celé dny prací v domácnosti, na polích v továrnách nebo dolech. Kvůli tomu, že nechodí do školy, mohou tyto děti v dospělosti provádět pouze nekvalifikovanou a pomocnou práci, pokud nějaké zaměstnání vůbec seženou.

  Logo "Stop dětské práci"

  JE LEPŠÍ CHODIT DO ŠKOLY NEŽ...

   

  To byl název happeningu organizovaný společností Člověk vtísni, který se konal 12. června na Mezinárodní den proti dětské práci v pražském nákupním centru Palladium v rámci kampaně Stop dětské práci – je lepší chodit do školy. 

  Kampaň Stop dětské práci je mezinárodní osvětová kampaň podporovaná Evropskou komisí, která upozorňuje na problém dětské práce ve světě, snaží se zvýšit povědomí české, ale i evropské veřejnosti o daném problému a svými aktivitami se tak snaží přispět k jeho odstranění.

  Již druhým rokem se tak snaží upozornit na to, že miliony dětí na světě tráví dlouhé hodiny různou prací, místo toho, aby byly ve škole. Ve 14 hodin celou akci zahájil ministr školství pan Ondřej Liška a kampaň podpořila i Miss World 2006 Taťána Kuchařová. V průběhu odpoledne si všichni účastníci mohli vyzkoušet novou počítačovou hru na téma dětské práce a podpořit kampaň podepsáním petice, seznámit se s problémem dětské práce a se způsoby jeho řešení. V 16 hodin odpoledne akci zpestřila a podpořila dívčí hudební skupina MaleeDivy, která nás svými rytmy zavedla do zemí Afriky, Asie a Balkánu. 

  Česká veřejnost tak mohla přijít vyjádřit svůj nesouhlas s tímto fenoménem a zároveň se zamyslet nad svou rolí občanů - spotřebitelů a nad tím, jaké výrobky kupuje. Kampaň Stop dětské práci apeluje také na firmy, aby přijaly společenskou odpovědnost za dodržování práv dětí a zavázaly se k zákazu využívání dětské práce. Některé společnosti, které mají v Palladiu své obchody se ke kampani připojily a o problému dětské práce informovaly své zákazníky.

   

  Fotografie z akce: zde

   

  Více informací: o dětské práci i happeningu najdete také na webu www.stopdetskepraci.cz

   

  Související informace:

  Chcete přispět k odstranění dětské práce? Podepište petici

  Hra "Pošli dítě do školy"

  Filmový spot: Děti mají své hranice

   

  Kontakt:

  Kateřina Gabrielová

  Koordinátorka kampaně

  katerina.gabrielova@clovekvtisni.cz

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky