Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

EXPO ZARAGOZA 2008
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

23/06/2008

Od 14. června do 14. září 2008 probíhá ve španělské Zaragoze, hlavním městě Aragonie, jedna z řady světových výstav EXPO. Téma výstavy „Voda a udržitelný rozvoj“ vzdává poctu jednomu z nejvýznamnějších živlů na naší planetě.

  EXPO ZARAGOZA 2008

  Celý výstavní areál se rozkládá na břehu řeky Ebro. Na ploše 25 hektarů se nachází 140 pavilonů, ve kterých představuje své expozice 107 států. Během tří měsíců je plánováno na 5000 akcí. Výstavy se aktivně účastní také Evropská unie s vlastním pavilonem „Evropský parlament a Evropská komise“. Během konání světové výstavy zde proběhne řada seminářů a konferencí, kterých se zúčastní mj. také komisaři Evropské komise, představitelé Evropské rady a poslanci Evropského parlamentu. Více informací o pavilonu Evropské unie a souvisejícím programu je k dispozici na internetových stránkách http://expozaragoza2008.europa.eu/GBR (v anglickém, francouzském a španělském jazyce).

   

  V současné době je nejvíce navštěvovaným místem výstavy 76 metrů vysoká „Vodní věž“" (the Water Tower), která je dominantou celého areálu. Na ploše 10 000 m2 si zde návštěvníci mohou prohlédnout řadu expozic a pokochat se pohledem na ostatní pavilóny a na východní část Zaragozy. Nejvýznamnější expozicí Vodní věže je „Splash“, 23 metrů vysoká socha představující šplouchání vody jako metaforu pro návrat života na naší planetu.

   

  Výstava je jako tradičně pořádána Úřadem pro mezinárodní výstavy (BIE) sídlícím v Paříži.

  Další výstava EXPO se bude konat v roce 2010 v Šanghaji.

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky