Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Den otevřených dveří v evropských institucích – jen pojďte dál!
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

07/06/2008

 

V sobotu 7. června máte příležitost nahlédnout za kulisy evropských institucí.

Chtěli byste se projít po dlouhých chodbách v budovách EU, prohlédnout si velké zasedací sály nebo si sednout do křesla předsedy v zasedací místnosti Komise? Nebo se chcete podívat, co tam vlastně zaměstnanci dělají? Nyní k tomu máte příležitost:

Přijďte na návštěvu evropských institucí a přesvědčte se na vlastní oči, že v EU nejde jen o složité předpisy a byrokracii.

 

  Barevné balónky

   

  Den otevřených dveří s množstvím akcí pro děti i dospělé se koná již třináctým rokem a je velmi oblíbený. Hlavním dějištěm bude ústředí Komise français (fr)Nederlands (nl) v budově Berlaymont, která se nachází v centru bruselské „evropské čtvrti“. Zde pracují tisíce evropských úředníků a 27 komisařů ze všech zemí EU.

  Zaměstnanci Komise vás provedou po budově a řeknou vám něco o své práci. Uvedou konkrétní příklady využití finančních prostředků EU DeutschEnglishfrançais a představí výsledky, kterých se podařilo dosáhnout.

  Tento rok slavíme 40. výročí celní unie DeutschEnglishespañolfrançaisitalianomagyarpolski , a proto se na dni otevřených dveří budou podílet i celníci z různých zemí, kteří interaktivním způsobem seznámí zájemce se svou prací na vnějších hranicích EU.

  Před budovou Berlaymont se uskuteční akce pro děti. Kromě hudby a malování na obličej zde děti najdou i minifarmu se zvířaty a budou se moci projet koňským spřežením. Rovněž zde budou představeny nové technologie v zemědělství danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska .

  Cílem každoročního dne otevřených dveří je podporovat otevřenější politiku DeutschEnglishfrançais a ukázat občanům, co, kde a jak EU dělá. Den otevřených dveří neproběhne jen v Komisi, ale i v dalších bruselských institucích EU. Akce začínají v 10:00 a končí v 18:00 hodin.
  Další informace na toto téma


  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky