Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Počítačová hra Dudo EU zároveň baví a informuje
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

27/05/2008

 

V České republice byl zahájen provoz nové internetové stránky www.DudoEU.cz s počítačovou hrou, která poskytuje mladým lidem informace o studiu a práci v zahraničí.

  Logo DudoEU

   

  Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště a informační středisko Europe Direct Uherské Hradiště oficiálně spustila v pátek 16. května 2008 provoz nové internetové stránky www.DudoEU.cz s počítačovou hrou, jež má pomoci mladým lidem, kteří mají zájem o studium či práci v zahraničí. Projekt Dudo poskytuje zábavnou formou praktické rady k problematice dobrovolnictví, studia a práce v zahraničí.

  Co se týče samotné hry, hráči jsou po celou dobu provázeni hlavní postavou – panáčkem Dudo, který jim radí, jaké jsou jednotlivé kroky při zařizování cesty do zahraničí a co všechno je potřeba obstarat. V úvodu je seznámení s celou strukturou hry včetně registrace, která je nutná pouze pokud chce hráč soutěžit o autobusové jízdenky do zahraničí, ISIC karty, trička a další ceny.

  V dalším kroku už záleží na každém, zda chce v zahraničí pracovat, studovat nebo působit jako dobrovolník, a může se vydat s Dudem na cestu plnou nejen více či méně obtížných úkolů, ale hlavně nabitou užitečnými radami. Veškeré získané informace si lze po jednotlivých částech hry ještě jednou zopakovat v krátkém kvízu, kde má hráč možnost vybrat si mezi třemi úrovněmi obtížnosti otázek. Během celé hry není nutné si cokoli zapisovat, neboť po jejím ukončení je možné všechny získané informace vytisknout nebo uložit v počítači.

  Pokud se tedy chcete dozvědět něco o práci, studiu či dobrovolnictví v zahraničí, a při tom se i pobavit, klikněte na www.DudoEU.cz

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky