Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Jubilejní desátý ročník Bambiriády
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

25/05/2008

Letošní desátý jubilejní ročník Bambiriády 2008, který se konal pod záštitou Zastoupení Evropské komise, přilákal asi čtvrt milionu návštěvníků. Pod mottem "Nestůj, pojď se přidat! Máš právo mít kamarády" prezentovaly desítky sdružení dětí a mládeže své aktivity. Tato největší republiková přehlídka se konala ve 28 městech od čtvrtka  23. května do neděle 25. května 2008. Děti a dospělí si přicházely nejen hrát, ale také se seznámit se širokou škálou možností, jak trávit volný čas, něco zajímavého se naučit a dozvědět. K tomu přispělo i Zastoupení Evropské komise spolu s informačními středisky Europe Direct. Pro děti a mládež připravily řadu soutěží a kvízů, které samozřejmě nezůstaly bez náležité odměny. Vrcholem programu bylo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže "Přátelství napříč Evropou" pořádané Zastoupení Evropské komise ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže.

    Jubilejní desátý ročník Bambiriády

    Tangram, stará čínská hra, inspirovala grafickou podobu letošní Bambiriády. Cílem této hry je vytvářet různé postavy či předměty ze sedmi běžných geometrických obrazců: pěti trojúhelníků, čtverce a rovnoběžníku. Tangram se stal rovněž symbolem iniciativy Rady Evropy "Budujme Evropu pro děti a s dětmi". Jde o program na prosazování práv dítěte a na ochranu dětí před násilím. K myšlenkám tohoto programu se aktivně hlásí i Evropská komise. Z tohoto důvodu podporuje Zastoupení Evropské komise v České republice každoroční pořádání Bambiriády, neboť se na ní rodiče seznamují s různými zájmovými aktivitami pro své děti. Mládež, která zajímavým a tvůrčím způsobem tráví svůj volný čas, rozvíjí daleko lépe svůj osobní potenciál a je méně náchylná k páchání drobné trestné činnosti.

    V pátek 23. května byly slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže "Přátelství napříč Evropou" pořádané Zastoupením Evropské komise ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže. Soutěžním úkolem bylo "vyjádřit, co pro vás znamená přeshraniční přátelství a jak si toto přátelství představujete". Ztvárnění tohoto úkolu bylo zcela libovolné (např. výtvarné dílo, natočená divadelní scénka, nahrané hudební dílo, koláž, keramický výtvor...). Soutěže se mohly účastnit všechny organizace prezentující se na Bambiriádě 2008 v celé ČR a sdružující děti ve věku do 18. let. Na vítěze čekaly lákavé ceny: videokamera, digitální fotoaparát, sada her... Výsledkovou listinu naleznete na oficiálních stránkách Bambiriády 2008.

    Atmosféru Bambiriády 2008 na Střeleckém ostrově v Praze můžete okusit v naší fotogalerii.  

    Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky