Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Silné zastoupení evropského filmu na festivalu v Cannes
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

20/05/2008

 

Na 61. mezinárodním filmovém festivalu v Cannes se představí celkem čtrnáct filmů spolufinancovaných z programu MEDIA. Tento program EU spolufinancuje evropské audiovizuální projekty, a tak prostřednictvím filmu propaguje kulturní rozmanitost kontinentu.

Díla podporovaná EU nejsou na filmových festivalech ničím novým a v uplynulých letech je již shlédly miliony diváků.

 

 

  Filmový pás

   

  Evropští filmoví tvůrci však na mezinárodní i domácí úrovni čelí řadě problémů. Během šestého „Dne Evropy Englishfrançais“ v Cannes se 19. května 2008 setkali zástupci EU s evropskými ministry kultury a filmovými producenty, aby diskutovali o tom, jak více podporovat mezinárodní spolupráci v audiovizuálním průmyslu.

  Úsilí má být zaměřeno na rozšíření evropské filmové produkce do jiných světadílů a posílení spolupráce s filmovým průmyslem mimo EU. Tato mezinárodní partnerství by byla dalším přínosem k výrobě a distribuci evropských filmů.

  Minulý rok bylo do programu festivalu v Cannes vybráno jedenáct filmů vytvořených za podpory programu MEDIA. Další filmy natočené s podporou EU, jako například Ďáblova dílna a Edith Piaf, navíc letos získaly „Oscara“.

  Letos se v Cannes představí těchto 14 filmů vytvořených za podpory EU: Gomorra, Delta, La frontière de l’Aube, Le silence de Lorna, The Palermo Shooting, Sangue pazzo, Entre les murs, Tulpan, Eldorado, Elève libre, Salamandra, Les bureaux de Dieu, Better things a Home.

  Stránky filmového festivalu v Cannes Englishfrançais


   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky