Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Nemlčet k bezpráví - novinářská soutěž Lorenza Nataliho o svobodě projevu
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

10/06/2008

Evropská komise vyzývá novináře z celého světa, aby se zúčastnili soutěže Lorenza Nataliho o svobodě projevu (uzávěrka – 30. června 2008).

Komisař pro humanitární pomoc Louis Michel vysvětlil význam ceny takto: „Bez informací, bez médií ztrácí svět svou paměť a svou znalost sebe sama a přichází o debatu o své budoucnosti“.

Cena Lorenza Nataliho je důležitou součástí rozvojové politiky EU, pro kterou je obrana demokracie a lidských práv krokem směrem k řádné veřejné správě, míru a pokroku v rozvojovém světě.

  Lidská hlava - zakryté oči, uši, ústa

   

  Letos se o cenu mohou ucházet všechny sdělovací prostředky (rozhlasové a televizní stanice, tisk a internetové stránky) z celého světa a vítězové se podělí o celkem 50 000 eur. Ceny budou slavnostně předány v listopadu 2008 u příležitosti evropských dní rozvoje Englishfrançais ve Štrasburku.

  Při hodnocení soutěžících spolupracuje Komise se dvěmi celosvětově známými tiskovými asociacemi: Reportéry bez hranic a Světovou asociací novin, která zastupuje více než 18 000 periodik na pěti kontinentech.

  Lorenzo Natali byl bojovníkem za svobodu, který byl vyznamenán za statečnost v osvobozenecké válce v okupované Itálii v roce 1944.

  Přihláška – soutěž Lorenza Nataliho Englishespañolfrançais
  Další informace na toto téma


  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky