Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Hudební festival na Staroměstském náměstí v Praze k oslavám Dne Evropy
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

06/05/2008

 

V pátek 9. května oslavíme Den Evropy.

Den Evropy je oslavou vzniku Evropské unie. Je připomínkou 9. května 1950, kdy Robert Schuman, tehdejší francouzský ministr zahraničních věcí, přednesl deklaraci, která vedla ke vzniku Evropských společenství. Den Evropy se slaví v členských státech od roku 1985.

Pro Českou republiku je začátek května důležitý i z toho důvodu, že letos oslavíme své čtvrté výročí od vstupu do EU.

 

 

 

  Logo Dne Evropy

   

  V České republice si tento významný den připomeneme řadou akcí. Dne 9. května 2008 se u příležitosti oslav Dne Evropy uskuteční na Staroměstském náměstí hudební festival .

  Během festivalu, který pořádá Zastoupení Evropské komise v České republice společně s velvyslanectvím Republiky Slovinsko v České republice, vystoupí pod širým nebem od 15:00 do 22:00 následující hudebníci a hudební skupiny:

   

  Carlos De Nicaragua, Terne Čhave, Ewa Farna, Erikah Fečo, OneTwo, Noemi Kebede, Trio Zeron, DJ Dan Keschen, Feng-Yün Song a Sri Kumar Vishwanathan

   

  Festival je pořádán pod záštitou Ministerstva kultury, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamily Stehlíkové a primátora hlavního města Prahy Pavla Béma a ve spolupráci s informační kanceláří Evropského parlamentu.

  Vstup na oslavy Dne Evropy je zdarma.

   

  Letošní oslavy jsou součástí Evropského roku mezikulturního dialogu, který Evropská komise vyhlásila na rok 2008. Hlavním záměrem této iniciativy je zhodnotit přínosy evropské kulturní rozmanitosti a prozkoumat možnosti, které prolínání různých kultur skýtá. Akce pořádané během Evropského roku by pak měly přispět k vzájemnému porozumění a lepšímu soužití lidí různých kultur.

   

  Informace o dalších akcích pořádaných u příležitosti Dne Evropy v regionech získáte na internetových stránkách www.europedirect.cz.

  Audio upoutávka na hudební festival

   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky