Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropa zvukem i obrazem
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

25/04/2008

 

Evropská unie se zaměřuje na nejoblíbenější sdělovací prostředky – televizi, rozhlas a internet.

Většina Evropanů má stále větší zájem o informace o EU a nejčastěji chtějí být informováni prostřednictvím oblíbených televizních a rozhlasových stanic. Cílem nové strategie Komise je dát v audiovizuálních médiích větší prostor evropským záležitostem.

  Zeměkoule se sluchátky

  Jedná se zejména o tato opatření:

  • rozšířit televizní informační službu Evropské unie Europe by Satellite Englishfrançais a audiovizuální služby pro novináře;
  • zvýšit produkci multimediálních produktů, jako je například EU Tube DeutschEnglishfrançais. Kanál Komise na stránkách YouTube nazvaný EU Tube je velmi úspěšný již od svého vzniku v roce 2007 a videa, která obsahuje, byla shlédnuta více než 10 000 000krát;
  • podporovat zahájení provozu televize EuroNews DeutschEnglishespañolfrançaisitalianoportuguês v arabštině. Mezinárodní stanice EuroNews má v Evropě největší pokrytí a zajišťuje evropským divákům zpravodajství z celého světa v sedmi jazycích.

  Komise rovněž hodlá vytvořit síť evropských televizních stanic, a to po vzoru sítě rozhlasových stanic, která vznikla 1. dubna a již nyní zahrnuje šestnáct celostátních a regionálních stanic z EU.

  Tato strategie je nejnovějším návrhem v oblasti komunikace. Od přijetí Plánu D v říjnu 2005 s cílem oživit veřejnou debatu o budoucnosti unie zahájila Komise řadu iniciativ zaměřených na zlepšení komunikace DeutschEnglishfrançaissvenska, jako bylo například spuštění stránek Debate Europe nebo vytvoření strategie pro internet.

  Komunikační strategie je jedním z nejvýznamnějších počinů Barrosovy Komise, která usiluje o dialog se všemi Evropany v 23 úředních jazycích unie (tento článek je toho názorným příkladem). Současná Komise je mimochodem vůbec první Komisí, v rámci které byla jmenována komisařka pověřená výhradně komunikační politikou – Margot Wallströmová DeutschEnglishfrançaissvenska.
  Další informace na toto téma


  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky