Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Občanská společnost prostředníkem mezi občany a institucemi
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

17/04/2008

 

Občanská společnost, jež zahrnuje například nevládní organizace, sociální partnery, profesní sdružení, charitativní organizace, sdružení spotřebitelů, náboženské společnosti i sdělovací prostředky, je nedílnou součástí evropského veřejného života.

Podporuje dialog s institucemi, aktivní zapojení občanů do realizace evropských politik a hájí tak zájmy občanů u Evropské unie.

 

  Zdvižené ruce

   

  Jedním z hlavních cílů evropské strategie pro rozšíření English (en) je dynamický rozvoj občanské společnosti, jenž je známkou zdravé demokracie. Komise hodlá do konce letošního roku vytvořit nový nástroj, který umožní podporovat rozvoj občanské společnosti v kandidátských zemích.

  Ve dnech 17. a 18. dubna se uskuteční konference o rozvoji občanské společnosti v zemích jihovýchodní EvropyEnglish (en), které se zúčastní zástupci občanské společnosti z Evropské unie a kandidátských zemí. Na programu jsou čtyři semináře zaměřené na oblasti, ve kterých je občanská společnost velmi aktivní, a to na dobrou správu věcí veřejných a demokratizaci, na lidská práva, na boj proti sociálnímu vyloučení a rozvoj a na ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj.

  Uskuteční se též plenární zasedání, přednášky o financování činnosti subjektů občanské společnosti a „informační trh“.

  Balkánskou kulturu účastníkům zprostředkuje koncert English (en)Symfonického orchestru mladých“ ze Sarajeva, který se koná Bruselu ve čtvrtek večer, a festival balkánského filmuEnglish (en), jenž proběhne příští týden.
  Další informace na toto téma


  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky