Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Chytré daně pracují pro vás
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

08/04/2008

 

Bruselské daňové fórum je každoroční konference věnovaná daňovým otázkám.

Letos probíhá ve dnech 7. a 8. dubna a zaměřuje se na to, jak mohou daňové systémy přispět k růstu a konkurenceschopnosti v Evropě a k zajištění moderní, inovativní a udržitelné evropské sociální ekonomiky.

  Prasátko na mince

   

  Cílem daňové politiky EU DeutschEnglishfrançais je zejména zajišťovat volný pohyb kapitálu, konkurenceschopnost English, růst a zaměstnanost DeutschEnglishfrançais a zároveň bránit škodlivé daňové konkurenci DeutschEnglishfrançais mezi zeměmi EU.

  „Spolupráce mezi daňovými úřady, koordinace daňové politiky mezi jednotlivými členskými státy a harmonizace některých složek daňových systémů může zlepšit konkurenceschopnost našich firem a odstranit problémy, kterým podniky čelí,“ říká komisař pro daně a celní unii DeutschEnglishfrançais László Kovács.

  Účastníci fóra se seznámí se zkušenostmi zemí EU, které provádějí rozsáhlé daňové reformy, a budou diskutovat o následujících otázkách:

  • Jak mohou daňové systémy lépe podporovat růst?
  • Jak lze zlepšit současné daňové systémy?
  • Jak lze zajistit větší udržitelnost evropského sociálního modelu?
  • Jaké jsou výsledky zavedení rovné daně?

  Komise se neustále velmi zajímá o inovační myšlenky v oblasti daňové politiky a odměňuje jejich autory udílením evropských cen za akademické práce o daních DeutschEnglishfrançais v oblasti srovnávacího, evropského nebo mezinárodního daňového práva.
  Další informace na toto téma


  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky