Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

EU je záležitostí všech občanů
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

03/04/2008

 

Komise včera přijala strategický dokument o pokračování své komunikační politiky. Diskuze o budoucnosti Evropské unie má za cíl podpořit účast veřejnosti na rozhodování.

Rozhodnutí EU mají často přímý dopad na náš každodenní život. Příkladem může být omezení cen za roaming či evropská ekoznačka se symbolem květiny. Evropští politici a úředníci proto potřebují znát mínění občanů. Podle komisařky pro komunikaci Margot Wallströmové by politika EU měla „plně vycházet z politických stran, z národních demokratických tradic a z každodenního politického dialogu“. O evropských záležitostech by se mělo diskutovat všude – na radnicích, v regionálních zastupitelstvech, v národních parlamentech i na internetových fórech.

 

  EU je záležitostí všech občanů

   

  S cílem stimulovat účast veřejnosti v této diskuzi bude Komise v průběhu letošního a příštího roku spolufinancovat řadu projektů, k nimž budou patřit zejména:

  • konzultace s veřejností v celé Evropě;
  • národní iniciativy, které občanům umožní podílet se na rozhodovacím procesu EU;
  • výstavy, debaty a semináře pořádané Komisí a Evropským parlamentem v hlavních městech;
  • podpora internetových sítí umožňujících výměnu informací a názorů.

  Tyto projekty vycházejí z tzv. plánu D, komunikační strategie přijaté v roce 2005 v reakci na odmítnutí evropské ústavní smlouvy v referendech ve Francii a Nizozemsku. V průběhu následujících dvou let se uskutečnila řada mezinárodních konzultací  DeutschEnglishfrançaissvenska, které spolufinancovala Evropská komise. Nyní Komise přijala sdělení, které má za úkol posílit plán D v rámci přípravy na volby do Evropského parlamentu v červnu 2009.

   

  Další informace na toto téma   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky