Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zpátky do školy
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

28/03/2008

 

Evropští úředníci se již potřetí zúčastní projektu „Zpátky do školy“ – tentokrát se vypraví do škol ve Slovinsku: Více než 100 slovinských úředníků EU včetně komisaře pro vědu a výzkum Janeze Potočnika navštíví 31. března své bývalé školy po celém Slovinsku, aby se se studenty podělili o zkušenosti nabyté v evropských institucích.

Zopakují tak úspěšný projekt svých německých a portugalských kolegů, kteří se do svých škol vypravili v loňském roce.

 

  student

  Iniciativu zahájila německá kancléřka Angela Merkelová v lednu 2007, na začátku německého předsednictví EU, s cílem informovat studenty o fungování EU a o programech, které by je mohly zajímat, jako například Leonardo da Vinci, Erasmus, Mládež v akci a Evropská dobrovolná služba.

  Generální ředitelství Evropské komise pro vzdělávání a kulturu rovněž představí program spolupráce škol Comenius, který se zaměřuje na zvyšování kvality vzdělávání, posilování vazeb mezi evropskými zeměmi a podporu mobility a studia jazyků. Cílem programu je do roku 2013 zapojit do aktivit spolupráce ve vzdělávání alespoň 3 miliony žáků.

  Projekt „Zpátky do školy“, kterého se v Německu zúčastnilo 35 000 studentů, v Portugalsku 208 škol a nyní ve Slovinsku se do něj zapojí 79 škol, má velmi příznivý ohlas. Další podobná akce se uskuteční již 14. dubna v Nizozemsku.

  Více o návštěvách slovinských škol

   

  Programy EU:

   


  Další informace na toto téma:


  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky