Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

EU oceňuje vynikající výkony
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

25/03/2008

Evropská unie vyzdvihuje význam výjimečných úspěchů prostřednictvím řady cen, které rovněž zvyšují povědomí veřejnosti o významných otázkách a vedou k větší angažovanosti.

Konkrétní úspěchy a podnikatelské iniciativy jsou velmi důležité pro rozvoj společnosti jako celku. K rozvoji EU přispívají převratné objevy v lékařském výzkumu, ekologická doprava ve městech nebo například kvalitní investigativní žurnalistika.

 

  Agentura Lan Ekintza ze španělského Bilbaa získala cenu za podporu podnikání (2007).

  Zúčastnit se může každý, protože soutěže probíhají v mnoha oblastech, od podnikání, vědy a techniky, životního prostředí a zdraví až po žurnalistiku, regionální rozvoj a kulturu. Některé soutěže jsou určeny jednotlivcům, jiné se zaměřují na podniky, vědecké týmy nebo organizace a další jsou určeny mládeži a školám.

  Například do konce tohoto měsíce se mohou školy zúčastnit soutěže o cenu pro mládež v oblasti rozvoje, do které mohou zaslat plakát nebo multimediální prezentaci. Letošní ročník soutěže je věnován Africe a udržitelnému rozvoji. Účastníci soutěže mohou vyhrát cestu do Afriky, při které se seznámí s rozvojovou pomocí EU přímo v terénu.

  K nadcházejícím soutěžím patří například ocenění Evropský vynálezce roku English pro autory nejvýznamnějších vynálezů uplynulých desetiletí a cena Lorenza Nataliho English udělovaná novinářům za vynikající zpravodajství v oblasti lidských práv a demokracie.

  Mnoho místních soutěží rovněž pořádají zastoupení Evropské komise v jednotlivých zemích EU.

  Účast v těchto soutěžích je nejen příležitostí k získání ceny, ale může jejich laureátům zajistit mezinárodní ohlas a otevřít mnohé dveře.


  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky