Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Jarní summit ve znamení růstu a zaměstnanosti a ochrany klimatu
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

17/03/2008

 

 

Hlavními tématy zasedání Evropské rady, které proběhlo 13. a 14. března v Bruselu, byly strategie pro růst a zaměstnanost a soubor opatření týkajících se klimatu a energetiky.

 

 

  Evropský summit

  Strategie pro růst a zaměstnanost DeutschEnglishfrançais se sice rozbíhala pomalu, nyní však přináší své ovoce. Schodky státních rozpočtů se od roku 2005 snížily na polovinu, hospodářský růst vzrostl na 3 % v roce 2007 a za uplynulé dva roky se podařilo vytvořit šest a půl milionů pracovních míst. Bylo by však chybou v tomto úsilí polevit. Vedoucí představitelé unie proto ve čtvrtek 13. března zahájili druhou fázi strategie pro růst a zaměstnanost, která má v započaté cestě pokračovat.

  Představitelé členských států rovněž intenzivně debatovali o změně klimatu. Evropská unie musí nyní přijmout konkrétní opatření, má-li dosáhnout cílů, které byly schváleny na zasedání Evropské rady na jaře roku 2007. Země Evropské unie se tehdy zavázaly snížit do roku 2020 emise oxidu uhličitého v EU o 20 %. K realizaci těchto cílů má vést soubor opatření týkajících se klimatu a energetiky DeutschEnglishfrançaisportuguês, který Komise přijala 23. ledna. Ještě odvážnějších cílů by bylo možno dosáhnout prostřednictvím nové mezinárodní dohody, která by navazovala na Kjótský protokol English.

  Dalšími tématy zasedání byly stabilita finančních trhů a mezinárodní otázky, zejména návrh na vytvoření Unie pro Středomoří. Cílem této iniciativy je posílit spolupráci mezi členskými státy Evropské unie a zeměmi v oblasti Středomoří, které nejsou členy EU.
  Další informace na toto téma


  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky