Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Startuje středoevropský program o rozvojové spolupráci
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

10/03/2008

Posílit roli středoevropských států v evropské rozvojové politice a rozvířit veřejnou debatu o rozvojovém světě a rozvojové spolupráci - to jsou hlavní cíle nového tříletého evropského projektu, na kterém za finančního přispění Evropské komise spolupracuje Člověk v tísni se čtyřmi organizacemi z nových členských států Evropské unie a nizozemským European Journalism Center.

Kromě politiků, vysokoškolských studentů a odborníků se organizátoři projektu soustředí na vzdělávání novinářů, kterým své cenné zkušenosti předají novinářští experti z agentury Reuters.

    africké dítě

    Podpora rozvojové spolupráce ze strany nových členských států EU zatím nedosahuje úrovně ostatních zemí. „Média hrají klíčovou roli - jejich prostřednictvím se rozvojový svět a jeho problémy dostávají k veřejnosti,“ zdůrazňuje důležitou roli médií Josh LaPorte z European Journalism Center, největší evropské organizace zabývající se celoživotním vzděláváním novinářů.

    „Příčinou toho, že rozvojový svět není ve středoevropských médiích více vidět, je nedostatek osobních zkušeností s těmito zeměmi, nedostatek informací a nepříliš vysoké rozpočty na cestovní výdaje redakcí. Našim cílem je tuto situaci změnit a více ji přiblížit standardu evropských a amerických médií, kde se tímto tématem zabývají o poznání častěji,“ říká Blanka Medková ze společnosti Člověk v tísni, která celý projekt vede.

    Kromě novinářů se projekt zaměří i přímo na středoevropské politiky, které čekají studijní cesty do rozvojových zemí, odborné semináře a mezinárodní konference. „Většina politiků ze střední Evropy nikdy neměla možnost na vlastní oči vidět, jak vypadá extrémní chudoba v rozvojovém světě, navštívit rozvojový projekt či se setkat s příjemci rozvojové pomoci. O výši rozpočtů na rozvojovou spolupráci se rozhoduje jinak, když za sebou máte tuto bezprostřední zkušenost,“ říká Blanka Medková.

    Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky