Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Jako rovná s rovným
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

07/03/2008

Mezinárodní den žen každoročně poukazuje na jednu z nejvýraznějších nerovností naší doby: stále příliš málo žen zastává v politice či podnikatelské sféře významné postavení. K tomuto závěru dospěla též Evropská komise ve své zprávě o rovnosti žen a mužů, kterou zveřejnila 6. března 2008.

Navzdory probíhajícím pozitivním změnám mají ženy stále převážně menšinové zastoupení v nejvýznamnějších pozicích. V evropských parlamentech je žen méně než čtvrtina a na vedoucích místech v podnicích méně než třetina.

 

  Žena boxuje

  Z tohoto důvodu Evropská unie aktivně prosazuje rovnost žen a mužůDeutschEnglishfrançais prostřednictvím akcí zaměřených na rovnost příležitostí a boj proti jakékoli diskriminaci na základě pohlaví. Usiluje například o snížení rozdílů mezi platy mužů a žen.

  Komise rovněž hodlá do konce roku vytvořit evropskou síť žen na strategických postech, která má posilovat rovnoměrné zastoupení a usnadňovat výměnu osvědčených postupů mezi 27 členskými státy.

  Na nepostradatelnou úlohu žen ve všech oblastech společnosti poukazují tyto dvě konference:

  • Mezinárodní konference věnovaná úloze žen ve stabilizaci v nejistém světě English , která se uskutečnila 6. března, byla příležitostí k setkání 50 významných žen z celého světa a k diskusi o bezpečnosti a emancipaci žen. Zúčastnila se jí i ministryně zahraničí USA Condoleezza Riceová .
  • Konference nazvaná „Vystupte ze stínu a chopte se příležITosti“ English je zaměřena na boj proti rozšířenému předsudku, podle kterého je vzdělání v oblasti informačních a komunikačních technologií vhodnější pro muže.

   

   

  Další informace na toto téma

   

  Za stejnou práci stejnou mzdu

  Prolomit „skleněný strop“

  Rovnost pro ženy ve Středomoří je opět blíže

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky