Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Cena pro mládež v oblasti rozvoje
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

06/03/2008

 

Cena pro mladé lidi, kteří chtějí pomáhat rozvojovým zemím. Ukažte svůj talent - zúčastněte se!

Vyzýváme mladé lidi od 16 do 18 let z celé Evropy, aby se zapojili do soutěže pro mládež v oblasti rozvoje, která je určena pro školy ze dvaceti sedmi členských států Evropské unie. Soutěží se o nejlepší návrh uměleckého díla, jehož prostřednictvím osvětlí, jak ovlivňují změny životního prostředí rozvojové země.

Vaše kreativní vize mohou pomoci upevnit povědomí spolužáků, učitelů, příbuzných a dalších lidí o dané problematice.

  Logo soutěžě

  Africké země náleží k té části rozvojového světa, jež je nucena řešit ty nejzávažnější ze všech otázek. Obrovským problémům ve sféře změny klimatu, vody a energie a udržitelného turismu, které byly letos vybrány jako témata soutěže Cena pro mládež v oblasti rozvoje - Zaměřeno na Afriku, čelí zejména subsaharská oblast. Mnoho rozvojových zemí celého světa je výrazně ovlivněno globálním oteplováním a jedním z hlavních problémů je přístup k čisté sladké vodě.

  Dva autoři nejlepších prací ze všech národních kol budou spolu se svými učiteli pozváni ke dvoudennímu pobytu v Bruselu. Součást této návštěvy představuje mimo jiné slavnostní ceremoniál, kde budou vítězům národních kol předány ceny.

                                                   Hlavní cenou pro vítěze a jejich učitele bude výlet do Afriky!

  Jelikož je EU jedním z klíčových činitelů podporujících rozvoj spolupráce mezi zeměmi celého světa, hlavním cílem této návštěvy je, aby mladí tvůrci mohli pozorovat, jak v praxi funguje spolupráce mezi Evropou a Afrikou. Vítězové navštíví rozvíjející se projekty v oblasti školství včetně důležitých iniciativ, na nichž se podílejí jednotlivé členské státy EU a Evropská komise. Díky tomu budou žáci schopni tlumočit těmto projektům své poselství o změně klimatu.

  Konečný termín pro zasílání příspěvků je 31. března 2008.

  Další informace a podrobná pravidla a přihlášky do soutěže naleznete na http://www.dyp2007.org/ww/cz/pub/dyp2007/info.htm

   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky