Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropská komise podpořila hiphopové turné proti AIDS
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

27/02/2008

 

Evropská komise finančně podpořila hiphopové turné mezinárodní kampaně Virus Free Generation, jehož hlavním cílem je upozornit na problém HIV a AIDS v zemích jižní Afriky, kde je mnohde nakažený i každý pátý mladý člověk. Turné odstartovalo koncem ledna v Tanzanii, odkud poputuje dál do Malawi, Namibie a poslední destinací bude Jihoafrická republika.

 

  mikrofon

  Evropští a afričtí hiphopeři budou společně bavit místní diváky a zároveň šířit informace o viru, který v jižní Africe postihuje nejen jednotlivce, ale i celou společnost. Ohrožuje místní sociální síť, fungování rodin i celého hospodářství.

  Za evropský hiphopový tým se turné mimo jiné zúčastní slovenská hiphoperka Tina, německý Prinz Pi, italští Assalti Frontali a nizozemský Blaxtar, za africké hvězdy to bude tanzanský Fid Q, Snazzy z Namibie nebo jihoafričtí Zuluboy a Zubz.

  "Věříme, že talent a kreativita můžou sehrát důležitou roli v boji proti HIV&AIDS, a proto jsme na turné pozvali evropské i africké hiphopery, kteří potom společně natočí album. Album bude k dispozici pro fanoušky kampaně zdarma, další možností pak bude stáhnout si hudbu přímo z webových stránek. Stačí podepsat e-petici a vyjádřit tak podporu kampani," říká Petra Weissová, koordinátorka kampaně. „Na stránkách www.virusfreegeneration.eu/hiphoptour bude možné po celou dobu turné umělce sledovat, a to prostřednictvím jejich blogů, webizód nebo fotografií,“ dodává.

  Na mezinárodní kampani spolupracuje česká společnost Člověk v tísni s německou neziskovou organizací DWHH, nizozemským HIVOSem a italským Cesvi.

   

  Více informací poskytne:

  Petra Weissová, koordinátorka kampaně Virus Free Generation 

  Telefon: +420 604 268 202

  www.virusfreegeneration.cz

  www.virusfreegeneration.eu/hiphoptour

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky