Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Ocenění pro vynikající regiony
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

26/02/2008

Více než 600 zástupců regionů se účastní konference „Regiony pro hospodářskou změnu“, která se koná 25. a 26. února v Bruselu. Na této konferenci, kterou pořádá Evropská komise společně s Výborem regionů, se mohou regiony vzájemně informovat o svých zkušenostech.

Bruselská konference nabízí regionům příležitost vyměnit si osvědčené postupy podpory udržitelného rozvoje a konkurenceschopnosti.

Letošními hlavními tématy jsou konkurenceschopnost a udržitelný rozvoj a zástupci regionů se mohou zúčastnit řady seminářů zaměřených například na seskupení podniků či na iniciativu CIVITAS, jejímž cílem je podpora udržitelných způsobů dopravy.

 

  Vinice

  Regiony Evropské unie čelí společným výzvám, jimiž jsou stárnutí obyvatelstva, nutnost přizpůsobit se globalizaci, zajištění udržitelné energie atd. Díky výměně názorů a nápadů mohou regiony spolupracovat na zlepšování regionálních politik.

  V období 2007-2013 bude vynaloženo 375 milionů eur na vytváření sítí a odbornou přípravu. Orgány odpovědné za správu strukturálních fondů budou mít na konferenci příležitost představit své strategie a informovat o svých zkušenostech a projektech. Jeden ze seminářů bude zaměřen na přizpůsobování tradičních průmyslových odvětví globalizaci.

  K hlavním bodům programu bude patřit udělení prvních cen RegioStars Englishfrançais a představení cen RegioStars 2009 evropskou komisařkou pro regionální politiku Danutou Hübnerovou. Toto ocenění je určeno nejinovativnějším projektům v oblasti regionálního rozvoje.

   


  Další informace na toto téma


  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky