Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropský týden udržitelné energie 2008
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

29/01/2008

 

Vzhledem k závažnosti otázek energetické budoucnosti a změny klimatu se Evropská unie rozhodla věnovat každý rok jeden týden tématu udržitelné energie.

Tématem druhého ročníku Evropského týdne udržitelné energie je energetická budoucnost EU.

  Slunečnice

   

  Iniciativa, jejíž první ročník se setkal s velkým úspěchem, se letos uskuteční od 28. ledna do 1. února za účasti evropských institucí, občanské společnosti a příslušných hospodářských subjektů. Účastníci tak budou mít příležitost v návaznosti na nedávnou konferenci na Bali zhodnotit uplynulých dvanáct měsíců a diskutovat o nejnovějším politickém vývoji, a to zejména v souvislosti s přijetím nového souboru právních předpisů English týkajících se energetiky a změny klimatu.

  Týden udržitelné energie ovšem zahrnuje též okolo 80 akcí pořádaných v osmi různých zemích, díky čemuž představuje jedinečný prostor k reflexi a výměně názorů mezi nejdůležitějšími subjekty v oboru.

  K nejvýznamnějším akcím jistě patří oficiální zahájení tzv. „paktu starostů“, v jehož rámci se okolo stovky evropských měst, včetně 15 hlavních měst, zavázalo překročit evropský cíl 20% snížení emisí skleníkových plynů, a udělování cen za podporu udržitelné energie English. Cílem těchto cen je seznámit veřejnost se špičkovými programy, akcemi a projekty v oblasti udržitelné energie.

  Evropský týden udržitelné energie je součástí kampaně „ Udržitelná energie v Evropě 2005–2008“.
  Další informace na toto téma


  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky