Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zveřejnění Národní zprávy Eurobarometr 68.1
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

28/01/2008

 

Zastoupení Evropské komise v České republice dnes zveřejnilo národní zprávu Eurobarometr 68.1.

Na tiskové konferenci v prostorách Zastoupení zprávu představil její autor RNDr. Jan Herzmann, generální ředitel společnosti Factum Invenio, a komentář k ní připojil PhDr. Ivan Gabal, sociolog a zakladatel společnosti Gabal, Analysis & Consulting.

  Logo Eurobarometru

   

  Národní zpráva Eurobarometr nabízí přehled názorů občanů České republiky na různé aspekty fungování Evropské unie i na jejich vlastní život a srovnává je s postoji občanů dalších zemí.

  Sběr dat pro průzkum Eurobarometru 68.1 probíhal v období od 22. září do 3. listopadu 2007 v 27 členských zemích Evropské unie, 3 kandidátských zemích (Chorvatsku, Turecku a v bývalé jugoslávské republice Makedonii) a v oblastech Kyperské republiky, které nejsou pod vládní kontrolou.

  Průzkum prováděl TNS Opinion & Social, konsorcium složené z Taylor Nelson Sofres a EOS Gallup Europe. V České republice průzkum probíhal od 24. září do 15. října 2007 mezi 1 106 respondenty.

  Názory české veřejnosti jsou v této zprávě  porovnávány nejčastěji s průměrem v 27 členských zemích Evropské unie (EU 27), v některých případech ale i s průměrnou hodnotou v nových členských zemích (NČZ 12), průměrnou hodnotou „starých“ členských zemí Evropské unie (EU 15) a také s míněním v jednotlivých členských, přistupujících a kandidátských zemích.

    

   

  Výsledky průzkumu msw8 - 819 KB [819 KB]

  Celé znění národní zprávy Eurobarometr 68.1. msw8 - 4 MB [4 MB]

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky