Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Přiměřené důchody pro všechny
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

23/01/2008

 

Pracovníkům v některých členských státech hrozí, že v případě změny zaměstnání nebo země pobytu ztratí nárok na důchodové dávky. Stárnutí obyvatelstva a udržitelnost penzijních systémů jsou velké výzvy, jimž bude Evropa čelit v nadcházejících desetiletích.

Evropská unie vybízí členské státy k tomu, aby reformovaly své důchodové systémy.

 

  Staří lidé se drží za ruce

  Některé doplňkové důchodové systémy vyžadují, aby pracovník platil nejméně dva roky příspěvky na důchodové zabezpečení, jinak nezíská nárok na důchodové dávky. Mnoha evropským pracovníkům však hrozí, že budou diskriminováni důchodovými systémy, které stanoví povinnost dlouhodobě platit příspěvky na důchodové zabezpečení, protože průměrně 40 % z nich zůstává v jednom zaměstnání méně než pět let. K tomuto závěru dospěly dvě samostatné studie, které Komise zveřejnila 22. ledna.

  Ztráta nároku na důchodové dávky je vážnou překážkou volného pohybu pracovníků  English. Komise proto hodlá zlepšit přenositelnost nároku na důchod  English pro mobilní pracovníky, a to prostřednictvím návrhu právního předpisu, který by měl být schválen v průběhu slovinského předsednictví.

  Stárnutí obyvatelstva a udržitelnost penzijních systémů jsou velké výzvy, jimž bude Evropa čelit v nadcházejících desetiletích. Evropská unie vybízí členské státy k tomu, aby reformovaly své důchodové systémy a aby se přitom zaměřily na tyto tři hlavní cíle:

  Další informace o činnosti EU v oblasti důchodového zabezpečení  English
  Další informace na toto téma


   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky